11. jaanuar 1996 kell 22:00

Järelmaks EVPdes

Erastamisagentuuri avalike suhete osakonna juhataja Marko Kadanik ütles, et erastamisagentuuri otsus puudutab ligi 150 ettevõtet.

Hetkel on Kadaniku sõnul ettevõtete järelmaksudena tasumata umbes pool miljardit krooni. Seega on võimalik, et makstav summa ulatub kuni 250 miljoni EVP-kroonini.

Kadanik märkis, et kolmapäeval erastamisagentuuri nõukogu istungil oli nõukogu liikmete vahel pikalt arutlusel eraldi nimekirja moodustamine, kus oleks kirjas need ettevõtted, kes saaksid maksta järele jäänud summast EVPdes alla 50%. Kadanik lisas, et kuna nõukogu ei suutnud leida mingit objektiivset koefitsienti, millega oleks saanud ettevõtteid hinnata, siis otsustati toimesse kaasata kõik ettevõtted.

Vastavalt erastamisagentuuri nõukogu otsusele arvestatakse ettevõtte ostusummast järele jäänud summa 1. jaanuari 1996 seisuga.

Samas kohustub ettevõtte 1998. aasta 31. detsembriks sama summa ulatuses, mis ta tasub EVPdes, tegema sissemakse oma aktsiakapitali.

Kadanik lausus, et nõukogu otsuse puhul oli tegemist mitte vastutulekuga ettevõtetele, vaid neile võimaluse andmine investeeringute tegemiseks.

Informatsiooniagentuurile ETA antud usutluses taunivad Isamaaliidu juhid Toivo Jürgenson ja Mart Laar nõukogu otsust, pidades seda ausa konkurentsi vastaseks ja Eesti mainet kahjustavaks.

Hetkel kuum