6. märts 1996 kell 22:00

Eesti Mobiiltelefon valib oma büroohoonele ehitajat

Lasnamäe kaldapealsel Tallinna lauluväljakust kesklinna poole jääva neljakorruselise büroohoone krundi valikut põhjendas Eesti Mobiiltelefoni varustusdirektor Tiit Talisoo, et see pakub võimalusi juurdeehituse rajamiseks. Krundi suurus on 4884 ruutmeetrit, millest hoonealust pinda on 1200 ruutmeetrit. Hoone üldpind on 4880 ruutmeerit, kasulikku pinda 2600 ruutmeetrit. Eesti Mobiiltelefon sai krundile 50 aastaks maakasutuse õiguse.

Investeeringud teeb Eesti Mobiiltelefon Tõnu Tee sõnul omavahenditest. Firma puhaskasum oli eelmisel aastal 130 miljonit krooni.

Büroohoone ehitustööde peatöövõtu konkurss kuulutati välja veebruaris. Eesti Mobiiltelefon valis välja kümme ehitusfirmat, kellele pakuti võimalus osaleda konkursil. Kõik firmad tegid oma lõpliku pakkumuse, mis jäävad Tõnu Tee sõnul vahemikku 36--48 miljonit krooni.

Osa pakkumuste kohaselt peavad need teinud ehitusfirmad võimalikuks lõpetada hoone ehitus veel käesoleval aastal. Tõnu Tee peab ehituse keskmiseks kestuseks üksteist kuud.

Toonitud peegelklaasidega büroohoone fassaad on mere poole suunatud. Hoone projekt valmis projekteerimisfirmas Projektikeskus. Hoone ehituskonkursil osaleva ASi Feer projektijuhi Kalle Normani sõnul on hoone ehituslikult küllalt keeruline ja massiivne.

Tallinna linnaplaneerimisameti juhataja Hain Karu sõnul on Lasnamäe kaldapealsele linna arengukavade kohaselt ette nähtud büroo- ja esindushooned. Sinna on kavandatud ehitada ka saatkondade residentse.

Tõnu Tee sõnul hakkas Eesti Mobiiltelefon oma maja ehitamise plaani pidama mõne aasta eest. Praegu asuvad firma ruumid kolmes erinevas kohas üle Tallinna.

Tõnu Tee sõnul valitseb firmas ruumikitsikus ja see hakkab pidurdama firma tööd, sest pole võimalik võtta juurde uusi töötajaid. Oma büroohoone ehitus peaks kõik probleemid lahendama, lisas ta.

Eesti Mobiiltelefoni investeeringute plaan käesolevaks aastaks on 250 miljonit krooni.

Lõplik otsus ehitaja valimise kohta tehakse firma juhatuse koosolekul 21. märtsil.

Hetkel kuum