25. märts 1996 kell 22:00

Leevaku elektrijaama ostis ära AS Generaator

«Ainus pakkuja oligi AS Generaator, kuna seni oli jaam nende käes rendil ja firma on elektrijaama käima panemiseks ning töös hoidmiseks teinud märkimisväärseid kulutusi,» ütles Räpina vallasekretär Rein Järvelill. Erastamise lisatingimus oli, et hüdroelektrijaam jätkab elektri tootmist.

AS Generaator sai Leevaku vesielektrijaama Räpina vallalt rendile 1993. aasta alguses. «Sügisel tootsime juba elektrit,» ütles ASi Generaator juhatuse esimees Voldemar Enno. Tema sõnul on Generaator Leevaku elektrijaama seadmetesse ja nende korrashoidu investeerinud ligi miljon krooni praeguses vääringus.

ASil Generaator on hüdroelektrijaam ka Ahja jõel Saesaares. Mõlemas jaamas toodetud energiat müüakse ASile Põlva Piim odavama hinnaga, kui seda küsib Eesti Energia. Möödunud aastal müüs AS Generaator Põlva Piimale üle 500 megavatt-tunni elektrienergiat.

Voldemar Enno plaanib taas tööle panna ka Räpina paberivabriku pisikese hüdroelektrijaama.

«Lääne seadmete ost ei tasu end majanduslikult nii pisikese elektrijaama puhul ära,» kinnitas Enno. Mees püüab Räpinas olevale vanale turbiinile eluvaimu sisse puhuda. «Loks ta on, aga ehk saab asja,» märkis kahe hüdroelektrijaama omanik optimistlikult.

Hetkel kuum