26. märts 1996 kell 22:00

Pikalaenupank ootab valitsuse seisukohta

Peaminister Tiit Vähi ütles eile pikalaenupanga asutamise ideed kommenteerides, et see ettepanek on tähelepanuväärne ja kõik sõltub, kust saadakse pikaajaline laenuressurss.

Vähi lausus, et kui see küsimus lahendatakse positiivselt, siis on valitsus nõus seda ideed toetama. Kui pikaajalist laenuressurssi ei õnnestu saada, siis seda ideed ei toetata.

Peaministri majandusnõunik Hardo Pajula suhtub eitavalt ideesse, et riik asutab pikalaenupanga. «Kui selline pank on riigi oma, siis muutub see tööstuse subsideerimise aknaks ja sellepärast on minu seisukoht eitav,» põhjendas Pajula.

Ma ei saa aru, kust on võimalik leida raha, et väljastada kolmekümneks aastaks laenu, lausus Pajula. «Kui sellist raha oleks võimalik leida, siis oleks erakapital selle juba ammu leidnud,» väitis ta.

Riigikogu kodukord näeb ette, et riigikogu fraktsiooni, komisjoni või liikme algatatud eelnõu kohta peab valitsus andma oma arvamuse või kui otsustatakse arvamust mitte avaldada, siis peab valitsus sellest kirjalikult informeerima ka riigikogu. Pärast seda saab riigikogu hakata eelnõud menetlema.

Hetkel kuum