31. märts 1996 kell 22:00

Erastamise Usaldusfondi emissioonitulemus jäi oodatule alla

Emissiooni lõpus on huvi fondi aktsiate vastu tunduvalt tõusnud, mille põhjuseks on EVP-kursi langus ja aktsiakursi tõus järelturul. See muudab aktsiahinna soodsamaks seda enam, et emissiooni kestel on aktsiahind fikseeritud, lisas Aho.

Aho sõnul on EVPde omanike huvi neid aktsiatesse või fondidesse investeerida siiski väike, mis on peamiselt tingitud maareformi läbiviimise venimisest.

«Emissiooni edukus ei ole otseselt seotud maade erastamiseks hoitavate EVPdega, rohkem sõltub see emissioonitingimustest, fondi eelnevast tegevusest ja usaldusväärsusest,« ütles HF Arenduse portfellijuht Margus Uudam. «Määrav on ka turundustöö,« lisas ta.

Teisalt on tulemus siiski positiivne, kuna juurde tuli 600 täiendavat investorit, kes on märkinud aktsiaid 1,5 mln kr eest, märkis Aho. Kinnise fondi tehtud emissioon ei ole Aho ütlusel piisavalt atraktiivne ettevõtetest investoritele.

«Juhul kui ettevõttel tekib rahavajadus, siis ei osta fond aktsiaid tagasi, vaid firma peab ise suutma need müüa. See võib osutuda raskeks, eriti kui on tegemist suurema koguse aktsiatega,« lausus Aho.

Hetkel kuum