14. aprill 1996 kell 22:00

Hoiupanga kasum läks kahjumi katteks

«Ei tule kaua oodata, kui teie aktsia hind on 30 krooni,» ütles Hoiupanga juhatuse esimees Olari Taal laupäeval panga aktsionäridele. «Aktsionäride varandus suureneb aktsiahinna tõusu teel,» kinnitas Taal.

Taali sõnul tahab pank sellel aastal suurendada oma aktsiakapitali 22 miljoni krooni võrra ehk 16,5 protsenti praegusest 133 miljoni krooni suurusest aktsiapakist. «Tahame kapitali tõsta nii vähe kui võimalik,» märkis Taal. Aktsiakapitali 16,5protsendiline suurendamine Taali hinnangul aktsia hinda negatiivses suunas ei mõjuta.

Kapitali tootluseks prognoosib pank sel aastal 32%.

Olari Taal rääkis, et panga ülesanne on hoolitseda klientide, aktsionäride ja töötajate eest. Sel aastal tahab Hoiupank kanda enam hoolt oma töötajate eest, kelle keskmine palk on praegu 3600 krooni. «Samas on tellerite keskmine palk Eesti pankades 5100 krooni,» kinnitas Taal.

Hoiupanga sisekontrolli osakonna juhataja Urmas Vahur märkis, et Hoiupanga sisekontrolli osakonna ettepanekul algatati eelmisel aastal endiste töötajate vastu kaks kriminaalasja, 15 inimest vallandati, 24 said distsiplinaarkaristuse.

Hansapanga juhatuse esimees Hannes Tamjärv ütles, et tema on Hoiupanga tulemusega rahul. Tamjärve sõnade kohaselt ennustati juba 1993. aastal, et 1995. aasta saab Hoiupangale pöördeliseks ja pööre ka toimus -- pank jõudis esimest aastat kasumisse.

Hetkel kuum