18. aprill 1996 kell 22:00

ETK Orto sihib Põhjamaid

Kahekümnest nimetusest koosnev kvaliteetsari on Orto esimene varakamale seltskonnale mõeldud tootegrupp, kinnitas ASi ETK Orto tegevdirektor Valev Kuusemäe.

Kui mai keskel ETK Orto juhatuse koosolek äriplaani heaks kiidab, võime Saksa partnerile teatada, et ostame litsentsi, teatas Kuusemäe. Tema sõnul ei saa veel välja öelda Saksa partneri nime, sest sama kosmeetikasarja tootmise vastu on huvi avaldanud ka teised Eesti ettevõtted.

«Sakslaste esialgne valik jäi aga Ortole, mis tähendab, et partner ei tee järgmist sammu enne, kui meie otsuse teatame,» kinnitas Kuusemäe.

Tema ütluse kohaselt ei ole tegemist hiigelsuure kontserniga. «Leidsime kaubandus-tööstuskoja vahendusel võrdsel tasemel partneri,» tunnistas Kuusemäe.

Otsekulutused on kohe vähemalt 2,5 miljonit krooni, mille eest ostame uued seadmed ja litsentsi, väitis Kuusemäe. Litsentsi ostmisega kaasnevad sakslaste teadmised, tehnoloogia ja sertifitseerimine, jätkas ta.

Orto saab tootele Euroopa Liidu riikide sertifikaadi, mille abil on võimalik minna Põhjamaade turule, kinnitas Kuusemäe. Tema sõnul kindlustab partner, et keegi teine Põhjamaades sama toodet ei müü.

Plaan on sarja esimesi tooteid valmistada juba sügisel, kommenteerib Kuusemäe. «Sügisel Ilumessil plaanime sarjaga välja tulla,» väitis ta.

Kui 1980ndate aastate lõpul oli Ortos 895 töötajat, siis praegu on Tallinnas 92 ja Valga tuubitehases 22 töötajat. «Me oleme ennast optimeerinud,» sõnas Kuusemäe.

Veebruaris kolis Orto lõplikult välja Narva maantee tsehhist. Täna on kogu Tallinna tootmine Suur-Sõjamäel, kus väiksema maamaksu tõttu saab Kuusemäe sõnul kokku 830 000 krooni aastas.

Möödunud aastal eksportis Orto 38 protsenti toodangust, põhiliselt Balti ja Ida-Euroopa turule.

Hetkel kuum