18. aprill 1996 kell 22:00

Standard lõi Marlekori

Standard tootis märtsis mööblit 9,4 mln krooni eest, Marlekor aga 9,35 mln krooni eest, kinnitas puutööliidu tegevdirektor Erhard Toots.

Marlekori tootmisdirektor Mark Markovit? väitis aga, et mingit langust tootmises ei ole. «Tootmine on samal tasemel, ma ei tea, mis numbreid nad puutööliidus välja annavad,» vastas ta.

Puutööliit saab andmed, mis firmad ise esitavad statistikaametile, kinnitas Toots. Marlekor toodab lisaks mööblile vineeri, spooni, kilpparketti ja painutatud mööblidetaile, mis puutööliidu andmetes ei kajastu.

«Tegelikult pole mingit langust olnud ka mööblitootmises,» ütles Markovit?. Puutööliidu statistikat kummutavat tegelikku tootmismahtu ta aga oma sõnul peast ei mäleta.

«Selles on ilmselt tera tõtt,» kommenteeris puutööliidu andmeid Mainori osanik Ülo Pärnits, kelle sõnul Marlekor on lõpetanud magamistoakomplektide tarnimise Venemaale. «Tollidega jamamine ei tasunud ära,» kinnitas ta. Vabanenud käibevahendid suunab Marlekor vineeritootmisse, sest vineeriturg on hea, lisas Pärnits.

Puutööliidu andmetel oli ka Marlekori mööblitoodangu maht esimeses kvartalis väiksem kui eelmisel aastal samas ajavahemikus. Selle aasta esimese kolme kuu jooksul tootis Marlekor mööblit 94,5 protsenti võrreldes eelmise aasta sama ajaga, ütles Toots.

Tema sõnul on aga Standardi toodangumaht samal perioodil tõusnud 11,7 protsenti.

Suurematest tootjatest tõusis mööblitoodang selle aasta esimeses kvartalis võrreldes mullusega puutööliidu andmetel veel ASil Wermo ja ASil Valga GM.

Hetkel kuum