29. aprill 1996 kell 22:00

Valitsus pakub Viru lihaühistule abi Võhma lihakombinaadi ostuks

Opmanni sõnutsi kaetakse Viru lihaühistule antav toetus laenuintresside hüvitamisega 15 protsendi ulatuses kahe aasta jooksul.

Äripäeva andmeil on lihaühistu Viru, kes soovib osta seiskunud Võhma lihakombinaati, käinud rahalist toetust küsimas nii rahandus- kui ka põllumajandusministri juures.

«Riigilt nad raha otse ei ole küsinud,» kinnitas Opmann. Ta lisas, et Viru lihaühistu soovib Võhma lihakombinaati osta selle hinnaga, mis senine omanik AS AF Pärnu Eesti Ühispangale võlgu on.

Äripäeva andmeil ulatub see võlasumma 8--10 miljoni kroonini. «Lisaks võtavad nad ostu korral üle ka ettevõtte kohustused, mida on kolme miljoni eest,» ütles Opmann.

Opmann möönis, et valitsus on Võhma lihakombinaadi müümist Viru lihaühistule arutanud ning jõudnud järeldusele, et riigi sekkumine piirdub sedapuhku üksnes Viru võetava pangalaenu intresside hüvitamisega. Intresse hüvitatakse 15 protsendi ulatuses kuni viie miljoni kroonise pangalaenu korral, mis on vajalik ettevõtte käibevahendite leidmiseks. «Muus osas ei pea valitsus õigeks ettevõtte äriplaani sekkuda,» tõdes ta.

Opmanni ütluse kohaselt on Viru lihaühistu asi, millisest pangast ta laenu saab ning millega laen garanteeritakse. «Ma olen kuulnud, et praegu neil selles küsimuses asjad juba liiguvad,» lausus ta.

Lihaliidu tegevdirektor Ants Erg on Äripäevale öelnud, et lihaühistu Viru võib hea turustamisstrateegia puudumise tõttu Võhma lihakombinaadi tõenäoliselt juba paari kuu pärast pankrotti viia.

Praegu ulatuvad Eesti suurimaid seakasvatajaid ühendava lihaühistu Viru koondvõlad pankadele 35,5 miljoni kroonini.

Äripäeva andmeil toimub täna lihaühistu Viru üldkoosolek, kus otsustatakse lõplikult Võhma lihakombinaadi ostmine. Kokkulepitu kohaselt alustab Võhma lihavabrik uute omanike käe all tööd juba järgmisel nädalal.

Hetkel kuum