6. mai 1996 kell 22:00

Credit Lyonnais kahjutules

Pank teatas, et panga 2500 harukontorit avasid pärast pühapäeva hommikul panga peahoones möllanud tulekahju esmaspäeval uksed nii nagu tavaliselt.

Diilerite ruumidest alguse saanud ja kiiresti kontrolli alt väljunud tulekahju kustutamiseks kulus 16 tundi ning kahjutuli õnnestus täielikult kustutada alles esmaspäeva varahommikuks. Tulekahjus said põletushaavu ning muid kahjustusi 52 tuletõrjujat ja neli tsiviilisikut.

Kahjutuli hävitas suurema osa imposantsest marmorhoonest kuulsa Place de L'Opera lähedal Pariisi südalinnas ning andis järjekordse hoobi finantsraskustes riigipangale.

Credit Lyonnais on Prantsusmaa üks suuremaid panku, mis arenes 1980. aastate lõpul liiga kiiresti ning sattus halbade tööstus- ja kinnisvarainvesteeringute tagajärjel finantsrasksutesse.

Prantsuse valitsus aitas panga möödunud aastal hädast välja, kattes panga kulusid saja miljardi frangi (230 miljardit Eesti krooni) suuruses summas ning sundides panka alustama põhjalikku restruktureerimist.

«Nüüd, mil me hakkasime taas toibuma, ei oleks sellist asja küll vaja olnud,» ütles panga juhatuse esimees Jean Peyrlevade Prantsuse televisioonile antud intervjuus.

Peyrlevade rääkis, et hoone, mille väärtus on umbes 1,5 miljardit franki (3,45 miljardit Eesti krooni), oli kindlustatud. Ta kinnitas, et panga klientidel ei ole muretsemiseks põhjust ning et pank jätkab normaalset tööd.

Panga juhtkond peab nüüd otsustama, kuhu ehitada uus peahoone.

Kõik pangaandmed on alles, sest kõikidel arvutifailidel on duplikaadid, mida hoiti teistes pangakontorites, ütles panga pressiesindaja Nicolas Chaine. Peakontori 2500 töötajat jäid esmaspäeval koju.

Praegu ei teata veel, mis tulekahju põhjustas. Politsei on välja pakkunud lühist. Tuletõrjujad heitlesid poole ööni tulega, mille tekitatud suitsusambaid oli kilomeetrite kaugusele näha. AP-BNS

Hetkel kuum