13. mai 1996 kell 22:00

Rauam valib hotellipidajat

RETi Arengugrupi peadirektori Aivar Rauami sõnul ei anna firma hotelli rendile ega müü seda, operaatorfirmat volitatakse korraldama kõike hotelli juhtimisega seonduvat.

Rauami sõnul on mõlemad kandidaadid väga head. «Ükskõik, kelle me valime, me ei eksi,» teatas ta. «Mõlemad jagavad hotellindust.»

Rauam ei soovinud veel nimetada, kes projekti finantseerib ega vajalike investeeringute suurust.

Ühe pakkuja, Tallinna hotellikooli tegevdirektori Toomas Unduski sõnul on tegemist projektiga, mille elluviimiseks on vaja investeeringuid 140--150 miljonit krooni.

Undusk hindab kõrgelt ka Inn Grupi konkureerivat pakkumust, mille taga on endine Olümpia hotelli direktor Andres Liinat. Undusk on aga seisukohal, et kogu hotellivaldkonda ei tohiks lasta monopoliseerida. Inn Grupi teenuseid kasutavad praegu Tallinna hotellid Olümpia ja Central ning Pärnu hotell Strand.

Andres Liinati sõnul ei saa juhtimisfirma muutuda monopoolseks, sest Inn Grupp ei oma hotelli. Liinati sõnul tekkis huvi RETi kvartalisse plaanitava hotelli vastu selle suhteliselt hea asukoha tõttu. «Taolisele hotelliprojektile on Eesti turul ni??i,» lisas Liinat.

Hotelliks ehitatakse ümber Jõe tänava ääres asuv neljakorruseline kunagine RETi tootmishoone. Praegu on seal asuvad ruumid kuue meetri kõrgused, mis hotelli ehitama asudes jagatakse pooleks ja saadakse seitsmekorruseline hoone.

Aivar Rauami sõnul tuleb uude hotelli umbes 160 numbrituba. Ühe pakkumuse kohaselt on sinna planeeritud kaksteist sviiti ning enam-vähem võrdselt turisti- ja äriklassi numbritube. Lisaks kavandatakse sama pakkumuse kohaselt hotelli ka konverentsi- ja banketisaal ning äriteenindusruumid.

Mõlema operaatorfirma pakkumus on tehtud nii hotelli avamiseelse kui sellele järgneva juhtimise peale. Avamiseelne juhtimine tähendab, et pakkumuse teinud firma töötab välja hotelliprojekti alates arhitektuurilisest lahendusest ja ideest.

Ehitustöid teeb RETi Arengugrupi ehitusosakond. Hoone arhitektuuriline lahendus valmib Aivar Rauami sõnul paari nädala pärast, siis saab nimetada ka projekti finantseerimise suurusjägu.

Hetkel kuum