15. mai 1996 kell 22:00

Tarmeko ostuhind vähenes 7 miljoni võrra

Tarmeko erastanud AS FMC esitas taotluse ettevõtte 65 miljoni krooni suuruse ostuhinna vähendamiseks eelmisel kevadel.

Protsess venis, kuna erastaja tuli välja liiga suure ostusumma vähendamise taotlusega, kinnitas erastamisagentuuri nõukogu esimees Andres Lipstok.

FMC taotles ostusumma vähendamist 12 miljoni krooni võrra ja lisaks ka investeerimis- ning tööhõivekohustuse vähendamist. «Seda me küll ei rahuldanud,» kinnitas Andres Lipstok.

Eriarvamused olid tingitud hindamismeetodist, teatas Tarmeko peadirektor Olev Nigul.

Mööblitootmisfirma töötajate baasil moodustatud AS FMC sõlmis kahe kolmandiku Tarmeko aktsiate ostulepingu erastamisagentuuriga 1994. aasta detsembris. Vastavalt erastamislepingule oli Tarmeko aktsiate ostuhind 65 miljonit krooni järelmaksuga kümne aasta jooksul, millest pool võib tasuda erastamisväärtpaberites.

Erastaja võttis üle ka Tarmeko võla 27 miljonit krooni. FMC investeerimiskohustus oli kolmeks aastaks 30 miljonit krooni ja tööhõivekohustus 1100 inimest.

Olev Nigul kinnitas, et FMC-l võetud kohustuste täitmisega ei ole probleeme tekkinud.

Praegu töötab koos Tõravere osakonnaga Tarmekos 1360 inimest ja investeeringutest on aasta jooksul täidetud kahe aasta kohustus, lausus ta.

Probleeme tunnistas aga Nigul olevat seoses Tõravere jaoskonna eraldumisega, sest seal kuivatati eksporttoodanguks mõeldud puitu.

«Ma arvan, et nüüd on kirik keset küla, keegi ei saa näidata näpuga Tarmeko ega erastamisagentuuri peale,» oli Nigul eilse lahendusega rahul.

Pärast erastamisagentuuri nõukogu otsust saab alustada riigile kuuluva ühe kolmandiku Tarmeko aktsiate avaliku müügi ettevalmistamist, kinnitati erastamisagentuurist.

Millal Tarmeko aktsiad võiksid müügile jõuda, seda eile veel erastamisagentuuris öelda ei osatud.

Hetkel kuum