19. mai 1996 kell 22:00

Liikluskindlustus toodab kahjumit

«Tariifide tõstmine on Eestis poliitikas kinni,» väitis eelmisel nädalal Eestis viibinud Saksamaa kindlustusseltside assotsiatsiooni Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonna juht Volker Henke.

Ta märkis pärast kohtumist Eesti rahandusministeeriumi ametnike ja parlamendi liikmetega, et kujunenud olukorra parandamiseks tuleks Eestis muuta kehtivat seadust.

Neljapäeval arutasid kindlustusinspektsiooni esindajad rahandusminister Mart Opmanniga olukorda liikluskindlustuses ja tariifide muutmise vajadust.

«Plaanime hakata tariifi kord või kaks aastas reguleerima,» lausus Opmann. «Praegu on liikluskindlustus hakanud eraõiguslikele kindlustusseltsidele kahjumit tooma ja nad teevad kõik selleks, et seda mitte müüa.»

«Asi on tõesti veninud pikka aega, selle taga on poliitiliseks kiskuvad vaidlused,» väitis Opmann.

Rahandusminister lisas, et valitsus kavatsetab teha riigikogule ettepanku minna liikluskindlustuse tariifide reguleerimisel üle miinimumtariifide kehtestamisele.

Volker Henke märkis, et miinimumtariifid on kehtestatud mitmes lääneriigis seetõttu, et kindlustusseltsid ei müüks valitseva konkurentsi tõttu poliise alla omahinna.

Eesti liikluskindlustuse tariifide tõstmist puudutav liikluskindlustuse seaduse parandus pidi esialgse plaani kohaselt jõustuma juba selle aasta alguses.

Hetkel kuum