20. mai 1996 kell 22:00

Kaabeltelevisiooni konkursi tähtaeg lõppes

Eesti Telagi tehnikadirektori Raul Pageli sõnul avaldas soovi multimeediateenuste võrgu seadmete hankekonkursit osa võtta ligi 30 tarnijat üle maailma.

Eesti Telagi peadirektor Peep Põldsammi sõnul on täiesti võimalik, et konkurssi ei võida mitte üks firma, vaid seadmeid tellitakse mitmelt tarnijalt.

Raul Pageli ütlusel jaotatakse suurem osa tellimusest ilmselt 3--4 firma vahel. Konkursi võitja või võitjad kavatsetakse välja selgitada hiljemalt augusti lõpus. Võrgu püstitamisega tahetakse aga plaani kohaselt teha algust oktoobri esimestel päevadel, lausus Pagel.

Võrgu ehitamise finantseerimiseks kavatseb Tallinna Kaabeltelevisioon võtta ka 15--20 miljoni dollarit laenu Central European Telecommunication Agency Line nimelisest fondist. Fondi aktsionärid on Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupank, maailmapank ning ABN Amro pank.

Kaabeltelevisioonivõrku kavatsetakse väljaehitamisel haarata 5000--10 000 korterit kuus, majanduslikel kaalutlustel alustataks võrgu ehitamist kõrgelamurajoonidest, mis hõlmavad ligi 85 protsenti kõikidest Tallinna kodudest ning need kavatsetakse ühendada võrku kolme aasta jooksul. Kavandatav multimeediavõrk peaks peale televisiooniprogrammide hakkama pakkuma ka näiteks telefoni- või andmeedastusteenust.

Tallinna Kaabeltelevisiooni aktsiatest kuulub 30 protsenti Iisreali telekommunikatsioonifirmade Fishman-Monitin-Katz Groupi ja Koor Industries tütarfirmade GlobesCom Ltd ja Telrad Telecom and Electronic Industries Ltd omandusse, 65 protsenti ASile Levikom ja 5 protsenti Tallinna linnavalitsusele.

Tallinna Kaabeltelevisiooni suuraktsionäri, ASi Levicom aktsiad jagunevad Äripäeva andmeil viie eraisiku vahel. Need on: Tõnis Palts, Toomas Peek, Markus Pedriks, Liivi Pehk ja Meelis Palts.

Hetkel kuum