23. mai 1996 kell 22:00

Esimese klassi õpilastele ergavad koolimütsid pähe

Teede- ja sideministeeriumi nõuniku Hellat Rumvolti sõnul hakati laste ohutuse tagamise peale mõtlema eelkõige seetõttu, et käesoleva aasta esimese nelja kuuga on lastega juhtunud liiklusõnnetuste arv võrreldes eelmise aastaga tunduvalt suurenenud.

Kui eelmistel aastatel kasutati kooliaasta alguses ohutuse tõstmiseks sisselülitatud lähitulesid, siis nüüd ei tule see variant enam kõne alla, sest tuled peavad autodel linnas põlema kogu aeg, ütles Rumvolt.

Mütside küsimust arutas Rumvolti sõnul ka valitsuse liikluskomisjon ning oli selle ga põhimõtteliselt päri. «Hetkel seisab kogu projekti elluviimine raha taga,» lisas ta.

Rumvolti sõnul maksaks üks müts ligi 40 krooni, seega arvestades laste arvu läheks mütsid maksma ligi 708 000 krooni. Tema sõnul lisandub mütside muretsemiseks tehtavatele kulutustele veel kampaania, mida tuleb korraldada massimeediakanalites.

Seega läheks Rumvolti hinnangul kogu projekt maksma ligi 1,5 miljonit krooni. Arvestades asjaolu, et arvestuste kohaselt läheb ühe lapse hukkumine riigile maksma üle kahe miljoni krooni, tasub kogu projekti elluviimine tema sõnul end igati ära.

Kuna riigil sellise kampaania korraldamiseks raha ei ole, loodetakse Rumvolti sõnul raha koguda sponsorite abiga.

Hetkel kuum