28. mai 1996 kell 22:00

Britid jätkavad ELi tegevuse blokeerimist

Nii nurjas Suurbritannia mitmed liidu siseturu korraldust reguleerivad otsused ning suurettevõtetele esitatavate nõuete kavad. Brittide vastuseisu tõttu jäi väljastamata ELi mandaat vabakaubanduskõneluste alustamiseks Mehhikoga.

Välisabiprogramme puudutavas küsimustikus jäi vastu võtmata Aafrikale suunatud ELi pikaajaline abiprogramm ning selle koordineerimise kavad üksikute riikide programmidega.

Veel jäi heaks kiitmata programm, mis puudutas arenguprogrammide mõjude hindamist keskkonnale ning Euroopa ja Aafrika kohalike omavalitsuste koostöökava.

Briti ülemeremaade asjade minister Lynda Chalker kinnitas, et niikaua, kui ei tühistata Briti loomaliha ohutuks peetavate saaduste ekspordikeeldu ning ei esitata keelu järk-järgulise tühistamise raamkava, ei tasu loota Suurbritannia normaalsele osalusele ELi tegevuses.

Samas jäi Suurbritannial blokeerimata ELi AIDSi-vastane abiprogramm ja Aafrika ning Ladina- Ameerika põgenike toetamise kava. Briti ametnike kinnitusel üksnes seetõttu, et neil hääletustel piisas kvalifitseeritud enamusest.

Suurbritannia loodab, et Euroopa Liit langetab Briti loomaliha väljaveokeelu leevendamise otsuse 3.--4. juunil toimuval põllumajandusministrite kohtumisel. DPA-ETA

Hetkel kuum