12. juuni 1996 kell 22:00

Tartu Piima ootab pankrot

Järvelille sõnul on maksuamet saatnud Tartu Piimale pankrotihoiatuse, millele järgneb lähipäevil pankrotiavaldus.

«Millegipärast tegi Järvelill meiega maksegraafiku, mille ta kuu aja pärast tühistas,» lausus Tartu Piima juhatuse esimees Maie Sööt. «Ma usun, et meil õnnestub see maksegraafik taastada,» lisas ta.

Sööt tunnistas, et lähipäevadel lõpetab Tartu Piim täispiimatoodete tootmise Tartus ning jätkab vaid juustutootmisega Rannus ja Nõos. «Meil õnnestub niimoodi iga kuu kokku hoida 800 000 krooni,» väitis Sööt.

Söödi sõnul on Tartu Piim saanud erastamisagentuurilt loa Tartus asuva tootmiskompleksi müümiseks. Hoone müügist loodetakse teenida 5--10 miljonit krooni.

«Ma tean, et teatud ringkondadel on hirm, et me saame maja müügist raha ning tasume oma võlad,» lisas Sööt maksuametile viidates.

Sellel aastal on KPÜ Tartu Piim koondanud sadakond töötajat, esimese viie kuuga suutis firma Söödi sõnul ots otsaga kokku tulla. Tartu Piima 1995. aasta käive oli 142 miljonit krooni.

KPÜ Tartu Piim on ka KPÜ Eesti Piim liige. Viimase tegevdirektor Jaan Mutli keeldus igasugustest kommentaaridest Tartu Piima kohta.

Varem on KPÜ Tartu Piim vastu algatanud pankrotimenetluse AS Mulgi Meier, kuid see rauges, kuna maksuamet ei ühinenud pankrotimenetlusega.

Hetkel kuum