27. juuni 1996 kell 22:00

Loksa laevatehas laieneb

Laevaremonditehase tegevdirektor Aleksander Kustov ütles, et ehituskonkursi võitnud AS SRV Eesti Ehitus alustas metallilõikamise ja -keevitamise tsehhi ehitustöid juunis ja valmima peaks see novembri keskel.

«Toodangut tuleb sealt juba enne lindi lõikamist,» lubas direktor.

Loksa laevaremonditehase üks põhitegevusala on trümmiluukide tootmine Odense laevatehasele Taanis. Kogu toodang eksporditakse taanlastele, kinnitas Aleksander Kustov.

Loksa tehase ainuomanik firma Odense Steel Shipyard on huvitatud, et me rohkem toodaksime, seetõttu teevad nad ka investeeringuid tootmisvõimsuse kasvatamiseks, lausus Kustov.

Kui kaks aastat tagasi, enne erastamist, oli laevaremonditehase kuutoodang 80 tonni metallitooteid, siis sellel aastal on toodangumaht kasvanud 600 tonnini.

Laevaremonditehases töötab 570 inimest. Järgmisel aastal peab töötajate arv kasvama seitsmesajani, teatas Kustov.

Loksa laevaremonditehase käive on pärast erastamist kasvanud ja see peab ettevõtte arenguplaani järgi suurenema ka sellel aastal. Kasumist Aleksander Kustov rääkida ei soovi. «Ütleme, et kahjumiga ei tööta, aga kasum ei ole suur,» märkis ta.

Kustovi väitel olid tehase aktsionärid rahul firma eelmise aasta tulemustega. «Firma peab töötama kahjumita, aga kasum ei ole tähtsuselt esikohal,» rääkis kaheksandat aastat laevaremonditehast juhtiv Kustov.

«Põhiline on toodangu mahu kasv,» väitis ta.

Loksa laevaremonditehase käibeks on sel aastal kavandatud 70 miljonit krooni.

Hetkel kuum