2. juuli 1996 kell 22:00

Arvutifirma Pennu tuleb börsile

Aktsiate börsil noteerimise eesmärk on rahvusvahelise tuntuse ning usaldusväärsuse saavutamine, mis on vajalik Keilasse rajatava arvuti kõvaketaste renoveerimistehase finantseerimiseks, lausus Koop.

«Meie poolt on kõik ettevalmistused tehtud, nüüd sõltub kõik Balti Cresco Investeerimisgrupist, kes korraldab börsil noteerimisele eelneva aktsiate kinnise ja avaliku emissiooni,» lisas ta.

Balti Cresco Investeerimisgrupi ASi juhatuse esimehe Indrek Rahumaa sõnul on lisakapitali saamiseks korraldatav kinnine emissioon suunatud lääne institutsionaalsetele investoritele ning selle maht on ca 2 mln kr. Kinnine emissioon algab 1. juulil ja kestab kuu lõpuni.

Augustis järgnev avalik emissioon on suurema mahuga, kuid täpsemalt Rahumaa enne prospekti väärtpaberiametis kinnitamist ei kommenteerinud. Emissiooni maht on 25% ettevõtte aktsiakapitalist, lisas Rahumaa.

BNSi andmeil läheb müüki 160 000 kümnekroonise nominaalväärtusega aktsiat.

Tallinna väärtpaberibörsi lisanimekirjas noteeritud ettevõttel peab minimaalselt 25% aktsiaklassist olema vähemalt saja väikeinvestori omanduses.

1. juulil muutub firma nimi: Pennu Computer Technology.

ASi Pennu mullune käive oli 66 mln ja kasum 3,3 mln krooni. Selle aasta käibeks prognoosib firma 150 mln kr, millest 100 mln moodustab siseriiklik käive. Ukraina, Läti, Leedu ja Soome turgudelt loodetakse saada 50 mln kr. Tänavuseks kasumiks prognoosib Alo Koop 6--8 mln krooni.

Hetkel kuum