4. juuli 1996 kell 22:00

Kuressaare süda tuksub suviti lossihoovis

Kuressaare ettevõtjate arvates on soliidseid einestamis- ja majutuskohti linnas piisavalt, ent hinnatase kulgeb kooskõlas rikka turisti võimalustega. Ometi on garanteeritud, et soliidne külaline leiab otsitud mugavused ja meeldiva lõõgastuse.

Ärilõunat süüakse peaaegu võrdselt Kuressaare suurimates restoranides Eden ja Kuurort. Edeni puhul rõhutas ASi Saare Liinid ökonomist Renno Tammeleht omapärast interjööri, milles on leidnud koha erinevad istumisvõimalused, siserõdu, purskkaev. Linnaäärne Kuurort on hiilgab teeninduse kiiruse ja toitude kvaliteediga. Korra nimetati ka Vanalinna, Kuressaare restorani.

Argilõunaks soovitati Lonkava Konna või John Bullsi pubi, ent kümnest vastajat kaheksa pakkusid üksmeelselt Zehenderi kohvikut. Mitmekesise menüüga maitsvaid toite pakkuv kohvik asub kesklinnas. ASi Sar-Bens müügijuhi Kristjan Otsa sõnul tasub hinnata sealseid perelõunaid ja firmaroogi. Nimetati ka Kodulinna kohvikut, Pizza Primot. Kiirtoidurestoran Siva on pälvinud poolehoiu tänu mitmekesisele menüüle.

Sportimisvõimalused on linlaste meelest piisavad, ehkki näiteks tenniseväljakuid võiks rohkem olla. Teati, et ka Männikäbi hotelli juurde Mändjalas tehakse tenniseplatsi. Lossihoovis saab mängida minigolfi, linnas on kaks rahuldavalt varustatud jõusaali. Naised saavad koolide võimlates tegelda aeroobikaga. Nasva sadamas laenutatakse jahte.

Ehkki seekordsed vastanud polnud pereüritustega otseselt kokku puutunud, teati, et vähemalt paar korda kuus midagi toimub. Soovitati kiigata lossihoovi.

Õhtuseks lõõgastuseks leiab koha nii lipsustatud keskealine härrasmees kui diskohimuline pintsaklipslane. Viimased eelistavad Punast baari kesklinnas, kuid ära ei põlata ka nooreohtu publikuga Skalat. Soliidsust ja privaatsust hindav seltskond läheb Vanalinna restorani, mitteakadeemilist õhkkonda armastav publik istub John Bullsi või Lonkava Konna pubis, kus nädalavahetusel on ka elav muusika.

Majutuskohtadest tunnistati parimaks Vanalinna hotell tänu hubasusele, vaikusele, einestamisvõimalusele ja asukohale kesklinnas. Hinna ja kvaliteedi suhe on Kristjan Otsa sõnul paigas ka Männikäbi hotellis ja Tahula motellis. Mugav peaks olema ka äärelinna Tammetõru pansionaadis. Lossipargi juures mere lähedal asub 60kohaline Staadioni hotell, kus on nii kõigi mugavustega toad kui hostel-tüüpi toad. Hotellil on ka turvaline parkla.

Kultuurielu kohta tuli pilt vaatamata vastajate suurele arvule üsna ühekülgne. Teati, et peaaegu igal nädalavahetusel esinevad lossihoovis eesti rockansamblid. Neid kontserte soovitati ka pereüritustena. Üritusi korraldatakse ka Karujärvel, kuhu sõitmine ei võta palju aega.

Näitusi saab vaadata linnuse keldrisaalis ja Hansa kohvikus. Soojade ilmadega ilmuvad linna ka tänavakunstnikud, kes laotavad oma tööd seinte äärde. Loomulikult oodatakse peatselt algavaid ESTO-päevi.

Hetkel kuum