7. juuli 1996 kell 22:00

Hanson annab ohjad üle

Tööstuspanga nõukogu andis Hansonile juhatuse esimehe koha üleandmiseks aega kuni 22. juulini, kuid tänastel andmetel kirjutatakse üleandmisaktidele alla juba sel nädalal. «Seejärel tahaks veidi puhata,» sõnas Hanson.

Hoiupank pakkus Hansonile juhatuse liikme kohta, kus ta hakkaks tegelema suurklientide teenindamisega. Hanson pole seni veel otsustanud, kas ta võtab Hoiupanga pakkumuse vastu või mitte.

Pärast juuni lõpus toimunud Tööstuspanga ja Hoiupanga ühinemislepetele alla kirjutamist määras Hoiupank Tööstupanga uueks juhiks Mati Jostovi.

Hanson rääkis, et Hoiupank on hakanud Tööstuspanka agressiivselt muutma. «Teadsin, et pean minema,» rääkis Hanson, «aga ma mõtlesin, et alles siis, kui pangad on lõplikult ühinenud.»

Margus Hanson märkis, et tema töö ülevõtmine on tekitanud temas segaseid tundeid. «See on, nagu keegi oleks tulnud minu mängumaale,» lausus Hanson. Samas märkis ta, et pole Hoiupangale veel «ei» öelnud, sest võrreldes Tartuga on Tallinnas perspektiivid tunduvalt suuremad.

Hansonile on tehtud ka teistest pankadest mitu pakkumust -- osa Tallinnasse, osa Tartusse, kus praegu elab tema perekond. «Pean perega nõu pidama, kui kaua nad mu komandeeringuaega pikendavad,» selgitas ta. «Kui ei pikenda, siis jään Tartusse,» lisas ta.

Kui Hanson Hoiupanka tööle ei asu, saab ta umbes 100 000 krooni suuruse kompensatsiooni. «Kõike ei saa aga rahas mõõta,» lausus ta. «Kui Tööstuspangas on kõik toolid üle loetud, siis otsustan.»

Hetkel kuum