28 juuli 1996

Lühiuudised

Kuni 1. septembrini esitatud avalduste pealt ettevõtete kandmiseks äriregistrisse ei tule ümberregistreerimisel tasuda riigilõivu.

Järgmise aasta 1. septembriks peavad ettevõtteregistrisse kantud ettevõtted olema kantud äriregistrisse.

Justiitsministeeriumi pressisekretär teatas, et ettevõtete endi huvi kannete tegemisel on seni olnud väike.

«Üheks põhjuseks võib olla asjaolu, et äriregistrisse kandmisel suureneb märgatavalt osa- ja aktsiakapitali alammäära nõue ning seega ka majanduslik vastutus,» märkis ta.

Pressisekretär lisas, et lõivuvaba ümberregistreerimise tähtaega ei kavatseta pikendada. BNS

Tallinna Pangal on koostamisel Balti turgude programm, mis näeb ette aktiivset tegutsemist Lätis, ütles Tallinna Panga juhatuse aseesimees Rait Lukas.

Lukase sõnul otsustab panga nõukogu Lätti mineku vormi augusti lõpus.

Lukas lisas, et tulevikus on võimalik Tallinna Panga minek Venemaale. Moskva on kindlasti parim võimalus, ütles ta. BNS

Eesti kindlustusseltsid kogusid esimesel poolaastal kõige rohkem preemiaid kahjukindlustusest, mille kogumaht ületas liikluskindlustuses kogutud preemiate mahu kaks korda.

Kindlustusseltsid kogusid esimesel poolaastal kahjukindlustusest preemiaid 353,5 miljonit ning maksid kahjukindlustushüvitistena välja 122,6 miljonit krooni.

Kahjukindlustusturul on poolaasta seisuga liider Eesti Kindlustuse tütarfirma Eesti Varakindlustus, kes kogus poole aastaga preemiaid 74,3 miljonit krooni. Järgnesid ASA Kindlustus ja Salva Kindlustus vastavalt 59,5 ja 29,9 miljoni krooniga. BNS

Eesti puiduimportöörid saavad Põhjamaade kvaliteediga võrdse saepuidu eest oma ebasoodsa maine tõttu vaid 80--90 protsenti puidu turuhinnast, selgub Helsingi ülikooli kliendiuuringust.

Eesti mehaanilise puidutööstuse uurimuse jaoks tehtud kliendiuuringu käigus küsitleti umbes 300 klienti viiel peamisel turul. Selgus, et Eesti ümarpuitu peetakse paremaks Läti ja Leedu omast, kuid mitte nii heaks kui Vene puitu. Eesti saepuitu aetakse endiselt segamini teiste Balti riikide ja Vene tarnijate omaga ebapiisava sortimise ja puudulike sortimendi määramise reeglite tõttu. MEIE MAA-ETA

Valitsus kavatseb arenemisvõimelisi põllumajandustootjaid toetada maksupoliitika suunamisega, kinnitasid peaminister Tiit Vähi ja põllumajandusminister Ilmar Mändmets laupäeval talupäevadel Jänedal.

Vähi ja Mändmets teatasid põllumajandusministeeriumi seisukoha, mille järgi toetatakse arenguvõimelisi tootjaid, mitte mahajääjaid, teatas valitsuse pressiesindaja.

Lisaks kavatseb valitsus põllumajandustootjaid toetada laenude garantiifondide loomise, intressitoetuste, arengutegevuse toetuste, aktsiisivabastuste ja regionaalpoliitika abinõude kaudu, ütles Tiit Vähi.

«Tollitõkete ehitamine oleks mõttetu, sest see annaks lisatulu vaid lõpptoodangu valmistajale,» sõnas Vähi. BNS

Hetkel kuum