1. august 1996 kell 22:00

Liivimaa Lombard emiteerib võlakirju

Vahur Volli sõnul on emissiooni maht neli miljonit krooni ning tähtaeg üks aasta. Seekordne emissioon koosneb ainult aastastest obligatsioonidest, kuna eelmistel kordadel oli nende vastu huvi kõige suurem, lisas ta.

Võlakirjade nominaalväärtus ning müügihind on 1000 krooni, intressi makstakse välja iga kuu. Emissiooni märkimisperiood lõpeb 20. oktoobril.

Liivimaa Lombard tegeleb kinnisvara vastu kõrge protsendiga laenu andmisega. Volli sõnul võimaldab see võlakirjadele maksta turu keskmisest kolm korda kõrgemat intressi. « Kõik Liivimaa Lombardi raha, ka aktsiakapital on tagatise vastu välja laenatud,» kinnitas ta.

Kui kahes esimeses Liivimaa Lombardi võlakirjade emissioonis osalesid ainult väikeinvestorid, siis praeguseks on märgata ka suuremate huvi, märkis Voll. Mõned suuremad ettevõtted on meie tingimusi uurinud, lisas ta.

Esimese võlakirjaemissiooni 3 miljonist kroonist müüdi 1,9 mln. 3-, 6- ja 12-kuuliste võlakirjade intressimäärad olid 24,30% ja 36%.

Teisest 3 mln kroonisest emissioonist müüdi 2,9 mln. Emissiooni raames märgiti täis kõik 12kuulised obligatsioonid, 6kuuliste võlakirjade märkimisprotsent oli 99,4. Aastaintress oli 36% ja 30%.

Liivimaa Lombardi 1995. a puhaskasum oli 241 600 krooni. Selle aasta kasumiks prognoosis Vahur Voll miljon krooni.

Hetkel kuum