4. august 1996 kell 22:00

Riigiasutuste riigivõlad vähenemas

1. septembriks soovib riigikassa koostöös maksuametiga töötada välja uue nimekirja, kus oleks selgelt näha, millised riigiasutused pole seni oma võlgnevusi riigi ees suutnud tasuda.

Lellepi sõnul on riigiasutuste nimekiri, kes on põhiliselt üksikisiku tulumaksu maksmata jätnud ning selle arvel palku maksnud, väga pikk. «Peamine põhjendus nende asutuste poolt on selles, et riigieelarvest on neile eraldatud palkadeks liiga vähe raha,» märkis ta.

Lellep möönis, et üks võimalus asutustelt võla kättesaamiseks on peatada ettenähtud eelarverahade jaotamine, kuni võlg tasa saab. Seda ei saa aga teha üleöö, vaid peab asutustele jätma ka raha elamiseks, lisas ta.

Lellepi sõnutsi teeb enamik miljonist kroonist suurema võlgnevusega riigiasutusi juba koostööd maksuametiga, pärast 1. septembrit võidakse mõned võlglased valitsuse ette viia.

Agu Lellep ei soovinud avalikustada täielikku nimekirja nendest asutustest, kes riigile võlgu on. Tänavu 1. juuni seisuga juhtis seda nimekirja üle miljoni kroonise võlaga Tallinna politseiprefektuur.

Hetkel kuum