7. august 1996 kell 22:00

Lasnamäe kauplus müüakse maha

Vähestest linnale kuuluvatest kauplustest ühe -- Lasnamäe -- erastamiseks esitasid pakkumuse mõlemad kaupluse rentnikud -- AS Volex ja AS Lasnamäe-S. Erastamise lisatingimuste järgi peab ostja jätkama kaupluses senist tegevust ja jätma rendilepingud jõusse. Rendileping Lasnamäe-S-iga kestab 2005. ja Volexiga 1998. aastani.

Kaupluse üldpind on 3794 m² ja krundi suurus 6578 m². Anne Oadi sõnul ei müüda krunti koos hoonega.

Kaupluse kõrval väliturgu pidava ASi Volex juhatuse esimees Olga Reut sõnas, et ehkki praegu kasutavad nad vaid maja tualettruume, tegid nad pakkumuse kogu maja kohta.

«Meie äriplaan näeb ette seal kaupluse avamist, praegu on selle asemel teatavasti siseturg, mida haldab AS Lasnamäe-S,» selgitas Reut. Ta avaldas arvamust, et vaevalt nende firma konkursi võidab, pigem kuulutatakse võitjaks Lasnamäe-S.

Lasnamäe kaupluse ostmisest oli huvitatud ka ETK-le kuuluv Konsumi jaekaubanduskett. Ühe Konsumi juhtivtöötaja sõnul loobus nende firma aga ostuplaanist, kuna ei soovinud rinda pista sadade allrentnikega, kes turuna töötavas kaupluses kaubitsevad. Pealegi oleks tema sõnul raske hakata tõstma seniste rentnike makstava rendi hinda, mis praegu olevat väga madal -- 13 krooni ruutmeetrilt kuus.

Hetkel kuum