29. august 1996 kell 22:00

Pika Koka juures olevat maitsev toit

Tallinna ettevõtete juhid ei raisanud puhkusel aega -- lisaks nädalale turismitalus külastati restorane, baare ja meelelahutuskohti, milleks pingelisel tööperioodil aega ei jagunud.

Kuigi ärilõunaks võitis üldise soosingu hea asukoha, maitsvate roogade ja delikaatse teenindajaskonnaga restoran Lydia, kohtas pakutute hulgas rida varem mainimata nimesid: restoran Admiral Tallinna sadama territooriumil, ungari restoran Egeri Kelder Roosikrantsi tänaval, restoran Teater Laial tänaval, Du Nord, Lepido, Merevärav. Admiral oli meeldivaks avastuseks Seve Ehituse ASi direktorile Vello Annistele, kes kiidab omalaadse söögipaiga interjööri, toitude mereteemalisi nimetusi, mõistlikke hindu. Ainus puudus on asukoht. Teater on ASi Botmor tegevdirektori Sven Punga sõnul mugav ja kiire teenindusega -- tõeline eurotase.

Argilõunat eelistas viis vanalinnas töötavat firmajuhti süüa Egeri Keldris. Kiideti lõõgastavat seltskonda, maitsvaid toite. Sven Pung soovitas külastada Pika tänava kohvikut Pikad Kokad, mis ei anna küll esindussöögikoha mõõtu välja, ent sobib neile, kes eelistavad puhtust, kiirust, odavust ja maitsvat kõhutäit. Mainiti ka Pizza Americanat, Diesel Bootsi. Huvitaval kombel ei pakutud kordagi tavasoosikuid, Roosikrantsi, Lembitu või Toomkooli restorani.

Sportimisvõimalustele suveperioodil eriti tähelepanu ei pööratud. Sõideti jalgrattaga, mängiti tennist, kus juhtus. Golf on teadagi Niitväljal. Ometi meenutati talviseid elamusi TOPi ujulast, mille saunade süsteemi kiideti rohkesõnaliselt.

Diskoklubidest eelistas kaheksa vastajat Bonnie & Clyde'i, märksõnadeks turvalisus, hea programm ja teenindus. Arvesse tulevad ka Amigo ja Dekoltee, ent mitte mingil juhul Hollywood ja Othello, mille seltskond jätab tõsiselt soovida.

Pereüritustega vastajad kursis ei olnud. Teati, et midagi toimub lauluväljakul, nimetati ESTO laulupidu. Koolilaadaga on kuulsaks saanud linnahall, sealne laste Lego-nurk.

Majutuse osas pole Tallinna ettevõtjatel kunagi kahtlust, kas Olümpia või Palace. Seekord nimetati rohkem esimest. ASi Diplomaat tegevdirektori Andrus Lahe meelest tuleb arvesse ka Tähetorni hotell. Viru hotelli mainele mõjuvad Andrus Lahe arvates halvasti fuajees igavlevad purjus soomlased.

Tallinna kultuurikeskus on Estonia teater, mida ei pea kunagi häbenema. ASi Diplomaat tegevdirektor soovitab kindlasti külastada stiilset Rottermanni soolaladu, mis paistab silma esinduslike väljapanekutega. Ta soovitab läbi astuda ka rahvusraamatukogust, mille igal korrusel on mingi näitus. Mõlemad hooned on omaette vaatamisväärsused.

Hetkel kuum