3. september 1996 kell 22:00

Microlink müüb aktsiaid USA arvutifirmale

«Oleme alla kirjutanud dokumendile, et osa aktsiaid müüme aasta jooksul CHS Electronicule» ütles eile Microlinki nõukogu esimees Rainer Nõlvak. Ta ei soovinud avalikustada ameeriklaste pakkumuse täpset sisu, kuid möönis, et tegu on väga soodsa ettepanekuga.

Küsimusele, kui suure osa aktsiatest kavatseb Microlink ameeriklastele müüa, vastas Nõlvak: «Nende soov on osta kontrollpakk. Eks me peame seda ettepanekut kaaluma. Sealne äriajamine ja suhtumine on igal juhul väga sarnane meie omaga,» lisas Nõlvak. Tema sõnul kaasnevad CHSi tulekuga Microlinki omanike ringi ka väga soodsad tarnetingimused.

CHS Electronic on üks kiiremini arenevaid arvutustehnika hulgimüüjaid kogu maailmas. Firma on registreeritud New Yorgi Nasdaqi börsi põhinimekirjas. CHS Electronics Inc on arvutustehnika, lisaseadmete ja tarkvara distribuutor. Firma tegutseb 26 Lääne- ja Ida-Euroopa riigis ning Ladina-Ameerikas. CHSil on momendil üle 24 300 regulaarse edasimüüjast kliendi. Firma tootevalik hõlmab 35 juhtiva arvutifirma toodangut.

CHSi 1995. aasta käive oli 937 miljonit dollarit, selleks aastaks prognoositakse 2 miljardi dollarilist käivet. Firma peakorter paikneb Miamis USAs.

Nõlvaku sõnul toimuvad septembris mitmed muudatused ka Microlinki struktuuris, mis on samuti seotud CHSi võimaliku investeeringuga.

Senine ühtne arvutifirma Microlink jaguneb kolmeks osaks. Esimene, mille juhatuse esimeheks saab ameeriklaste soovi kohaselt Rainer Nõlvak, hakkab tegelema vaid arvutite tootmise ja hulgimüügiga.

Eraldi juriidiliseks isikuks saavad Microlinki osakonnad, mis seni on pakkunud süsteemide integratsiooni ja Interneti teenuseid. Esimesest saab Microlinki Süsteemide AS ja seda hakkab juhtima Veiko Miidel. Teisest saab AS Microlink Online ja uue firma juhatuse esimeheks saab Aavo Raup. Microlinki tegevdirektorist Hanno Haamerist saab Microlinki valdusfirma juht.

Microlink on Baltimaade suurim arvutifirma. Firma klientideks on üle 200 edasimüüja Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal ja mujal. 1996. aasta juunis lõppenud majandusaasta käive oli 167 miljonit krooni. 1996.--97. majandusaasta käibeprognoos on 235 miljonit krooni. Firmal on esindus Vilniuses ja Miamis.

Hetkel kuum