9. september 1996 kell 22:00

Audi importija rajab uue keskuse

Äripäeva andmetel valmib uus teeninduskeskus, mille pindala on 700 ruutmeetrit, detsembri lõpul. Uue teeninduskeskuse tehniline sisustus on juba komplekteeritud.

Audide müügi ja tehnohooldega hakkab tegelema AS Automatkar, mis on loodud ASi Matkar baasil.

Matkari juhatuse esimehe Jüri Kuuse väitel loodi uus firma just nüüd, sest eraldumise järele tekkis vajadus ja seda oli parem teha uue äriseadustiku kehtimahakkamise järel.

Kuusk rääkis, et midagi Automatkari loomise tagajärjel sisuliselt ei muutu, tegu on vaid juriidilise ümberkorraldusega. «Samaks jäävad firma aadress ja töötajad,» lisas ta.

Äripäevale teadaolevalt on Automatkaril kavas ka uusi töötajaid juurde võtta.

Kuusk ütles, et Volkswageni tehas on teinud Matkarile ja Volkswageni Läti esindajale ettepaneku võtta tagasi nende memorandum, mis suve hakul sakslastele saadeti.

Memorandumis tegid Balti riikide Volkswageni esindajad tehasele ettepaneku kohtuda juhatuste tasemel ja arutada Volkswageni müügiks kehtestatud kõrgete hindade alandamist. Kuuse sõnul on ka Volkswageni tehase hinnakomitee fikseerinud, et Balti riikidele kehtestatud hinnad on liiga kõrged.

Ta ütles, et memorandumit tagasi võtta ei saa, kuna siis tekiks olukord, kus memorandumi saatjad tunnistaks, et Volkswagenite hind polegi kõrge.

«Kui hindu ei alandata, ei võta ma turule ühtegi uut mudelit,» kinnitas Kuusk.

Praeguseks on Jüri Kuusk saatnud Volkswageni tehasele kirja, milles ta tegi ettepaneku alustada läbirääkimisi importijalepingu lõpetamiseks hiljemalt 6. veebruaril 1997. Audide müügiga tema sõnul probleeme pole.

Volkswageneid hakkab autotehasega sõlmitud lepingu kohaselt järgmisel aastal Eestisse importima Eesti Talleks.

Hetkel kuum