16. september 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Eesti Panga prognoosi kohaselt tõusevad tarbijahinnad septembris eelmise kuu suhtes 0,4 kuni 1,3 protsenti.

Septembris on oodata bensiini, taksoteenuste, perioodiliste väljaannete kojukande ja vaba aja veetmisega seotud hindade tõusu, märkis Eesti Pank oma analüüsis.

Augustikuine tarbijahindade 0,3protsendiline alanemine ületas veidi Eesti Panga ootusi, sest prognoos eeldas, et tarbijahindade muutus jääb vahemikku -0,2 kuni +0,6 protsenti. BNS

Pühapäevalehe omanik AS Pressinvest ja AS Eesti Päevaleht sõlmisid eile lepingu, mille kohaselt Eesti Päevaleht omandas Pühapäevalehe kaubamärgi ja väljaandmise õiguse alates oktoobrist.

Eesti Päevalehe peadirektor Hando Sinisalu ütles, et lepingu rahaline osa on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne.

Pressinvesti juhatuse esimehe Margus Metsa sõnul oli üks Pühapäevalehe soovijaid ka Sõnumilehe väljaandja. «Valik langes siiski Eesti Päevalehe kasuks, kuna juba ajalooliselt kuuluvad need lehed ühte,» märkis Mets.

Sinisalu ütles, et Eesti Päevalehe kasutusse jääb paralleelselt kaks nädalalõpuväljaande kaubamärki, kuna laupäevane lisa Magasin jääb endiselt ilmuma.

Esmaspäeval sõlmitud lepingu kohaselt tõuseb Pühapäevalehe trükiarv oktoobri algusest 40 000 eksemplarini.

Jaemüüki jäävad Eesti Päevaleht ja Pühapäevaleht eraldi, Pühapäevalehe üksiknumbri hind ei muutu ja on ka edaspidi seitse krooni.

Pühapäevaleht hakkab ilmuma pühapäeval, kuid leviorganisatsioonide töökorralduse iseärasuste tõttu saavad nii Eesti Päevalehe kui Pühapäevalehe tellijad lehe juba laupäeval kätte, ütles Sinisalu. BNS

Tallinna lihakombinaati ei müüda tervikuna

ASi Tallinna Lihatööstus võlausaldajad otsustasid eile ettevõtte tegevuse lõpetada. Tallinna lihatööstuse pankrotihalduri Rein Kallaste sõnul alustatakse kohe tööstuse vähemväärtuslike varade müümist, hoonete ja seadmet müük otsustatakse hiljem.

Kallaste ütles, et võlausaldajad ei ei seadnud tingimuseks lihatööstuse müüki tervikvarana, kuna sellisena on teda raske realiseerida. «Ilmselt tuleb ta müüa osadena,» lausus ta.

Esmajärjekorras volitasid võlausaldajad pankrotihaldureid Rein Kallastet ja Mati Merimaad müüma kiiresti riknevat kaupa. «Seal on väga palju lõhnaga liha, mida ei saa enam hoida,» märkis Kallaste.

Tallinna lihatööstus läks pankrotti tänavu augustis. ÄP

Eesti suurima jaemüügiettevõtte Tallinna kaubamaja kasum enne tulumaksustamist kasvas augustis 2,1 miljoni kroonini, teatas kaubamaja.

Juulis oli Tallinna kaubamaja kasum 1,2 miljonit krooni. Ettevõtte käive oli augustis 41 ja juulis 42 miljonit krooni. BNS

Eile valis Tartu ülikooli majandusteaduskonna valimiskogu uueks dekaaniks TÜ majanduspoliitika professori Jüri Sepa. Senine dekaan välismajandusprofessor Janno Reiljan jätkab ilmselt prodekaanina.

«Suuri muudatusi teaduskonna juhtkonnas ei tule ja jätkame koos alustatud tööd,» kommenteeris Jüri Sepp eile õhtupoolikul. Tema sõnul on kavas ülikoolisiseselt majanduskoolituse mahtu suurendada ja pakkuda kõva konkurentsi tasulistele ärikoolidele.

Eilseni TÜ majandusteaduskonna prodekaan olnud Sepp oli ainus dekaanikandidaat. ÄP

Eesti Investeerimispank hakkab välja andma elamuühistutele laenu elumajade renoveerimiseks, lausus Eesti Investeerimispanga laenuosakonna juhataja asetäitja Tauno Vanaselja.

Esimesena tundis konkreetset huvi laenu taotlemise vastu Mustamäe linnaosa kui kõige vanem ning halvemas seisus linnaosa.

Vanaselja sõnul kulub Mustamäe paneelmajade renoveerimiseks umbes 10 mld krooni. Laenu antakse vastavalt 5--10 aastaks, intressiga 11,5--12,5%.

Mustamäe linnaosa valitsus on koos Rootsi riikliku tööstuse ja tehnika arengu nõukogu ning rekonstrueerimisbürooga Estkonsult ette valmistanud hoonete renoveerimisprogrammi. ÄP

Eesti suurim alkoholitootja RAS Liviko rendib välja oma firmapoe ruumid Tallinnas Gonsiori tänavas ja tühjalt seisva büroohoone.

Liviko rahandusdirektor Tiit Õim ütles, et juhatus otsustas mõlemad hooned rendile anda juba tänavu kevadel. Tema sõnul ei tasu viinapoe pidamine kesklinnast eemal ennast enam ära. BNS

Rahvusvahelise reklaamiketi DDB Needham Worldwide iga-aastasel reklaamikonkursil Pinnacle võitis Eesti agentuur Brand Sellers DDB kolm auhinda, teatas firma juht Peeter Roose.

Roose sõnul tunnistati Brand Sellers DDB Eesti tööd auhinnavääriliseks kolmes kategoorias. Teleklippide hulgas sai auhinna Eesti maanteeameti tellitud turvavöökampaania, lisaks auhinnati McDonald'sile tehtud autorestorani McDrive avamise kampaaniat ja ASi Viru Õlu toodete uusi etikette.

Roose ütles, et konkursil osales rohkem kui 200 DDB Needhami ketti kuuluvat agentuuri üle maailma enam kui tuhande tööga. ÄP

Oktoobri keskel toimub Kreekas pidulik tseremoonia, kus võetakse Eesti, Läti ja Leedu kindlustusseltside liidud Euroopa kindlustusseltside liitude liidu CEA liikmeteks, ütles kindlustusseltside liidu president Matti Klaar.

Klaari kinnitusel laiendab oraganisatsiooni astumine kindlustusseltside rahuvusvahelisi koostöövõimalusi. «Liidu liikmekssaamise tingimus on turumajandus ja vabalt arenev kindlustustegevus,» märkis Klaar. ÄP

Kaitseministeeriumi kantsler Toomas Kitsing ei kuulu reformierakonda ega kandideeri kohalike volikogude valimistel. ÄP

Hetkel kuum