19. september 1996 kell 22:00

Väikeettevõtete laenutingimused paranesid

Tegemist on fondi põhikirjas ette nähtud kolmanda finantsinstrumendiga väikeettevõtete toetuseks lisaks otselaenudele ja pankade vahendusel antavatele laenudele. Leping annab võimaluse väikeettevõtetel, kellel on küll hea äriidee, kuid pole vajaminevale summale täies mahus tagatist, saada fondi käendusel pangast laenu soovitud mahus.

«Ettevõtte projekt kuulub läbivaatamisele kahel pool,» lausus Tarmu Ossip. «Kõigepealt teeb pank omapoolse otsuse, kas ta on nõus seda projekti finantseerima või mitte. Edasi pöördub pank fondi poole kirjaga, kus ta taotleb ja määrab ära, mitu protsenti laenust ja kui pikaks tähtajaks ta soovib saada väikeettevõtluse fondi käendust.»

Väikeettevõtluse krediteerimise fond võib käendustena kasutada 25 protsenti omakapitalist.

Ossipi sõnul loodetakse aasta lõpuks sõlmida laenukäendust puudutavad lepingud ka Forekspanga, Tallinna Panga ja Ühispangaga, kellega käib praegu koostöö väikeettevõtetele pankade kaudu väljastatavate laenude osas.

Väikeettevõtteks peetakse alates juulist ettevõtet, mille aastane netokäive ei ületa sadat miljonit krooni ja töötajate arv pole üle kaheksakümne.

Otse väikeettevõtluse krediteerimise fondist saadava laenu ülempiir on 600 000 krooni, pankade vahendusel saadava laenu ülempiir 1,5 miljonit krooni.

Väikeettevõtluse krediteerimise fondi kapital peaks Ossipi sõnul aasta lõpuks olema 43 miljonit krooni.

Hetkel kuum