22. september 1996 kell 22:00

Pankrotistunud Ääsmäe ärikeskus müüakse ETK Hulgile

ASi Ääsmäe Ärikeskus pankrotihaldur Urmas Tross ütles, et sõlmitud ostu-müügilepingu kohaselt peab ETK Hulgi tasuma raha kolmapäevaks.

Septembri lõpul tahab pankrotihaldur esitada kohtule jaotusettepaneku, mille kinnitamise järel saab hakata pankrotistunud ettevõtte vastu suunatud nõudeid rahuldama.

Ääsmäe ärikeskuse eest makstavast kuuest miljonist kroonist läheb 5,7 miljonit kommertspandiga tagatud Ühispanga nõude rahuldamiseks. Väikese osa oma nõudest saab tagasi ka maksuamet. Ärikeskuse töötajate palganõuded olid juba varem rahuldatud.

ASi Ääsmäe Ärikeskus kaitstud võlanõuete kogusumma on 11,9 miljonit krooni. Ettevõtte suurimad võlausaldajad olid Ühispank 8 miljoni krooni, maksuamet 1,9 miljoni krooni ja Põhja-Eesti Pank 500 000 krooniga.

ETK Hulgi kõrval tegid pakkumuse ärikeskuse ostmiseks ka aktsiaseltsid Orhidella ja Ääsmäe Terminal, kes pakkusid keskuse ostuhinnaks samuti kuus miljonit krooni.

Urmas Trossi sõnul said ostja valikul otsustavaks pangagarantiid.

Ärikeskuse ehituslikku maksumust on hinnatud 13--15 miljonile kroonile. Keskuses on kokku 7000 ruutmeetrit pinda, millest 6000 on kasutatav jahutatava laopinnana ja 500 ruutmeetrit sügavkülmikuna.

Hetkel kuum