2. oktoober 1996 kell 22:00

Lembitu omanikud vaevlevad rahapuuduses

Eelmise nädala lõpul said AS Lembitu Kaubamaja ja OÜ Lembitu Kaubamaja Toidutare kirja ASilt Lembitu, milles loeti 2012. aastani sõlmitud rendileping ootamatult lõppenuks juhul, kui rentnik ei ole nõus renditasu ligi neljakordse suurendamisega.

ASi Lembitu 51% aktsiate omanikud Erik Sepping ja Mart Varjun on jutuajamistes rentnike ja allrentnikega tunnistanud, et rahamure on tingitud vajadusest maksta erastamisagentuurile ostetud Lembitu aktsiate eest.

Toidutare juhataja Vaima Männa ütles, et vähemalt eilseni ei ole Lembitu omanikud nende suhtes mingeid sanktsioone rakendanud. Nõutav 200 krooni ruutmeetri eest käiks kauplusele tema sõnul aga üle jõu.

Männa kinnitas, et nad on lasknud teha rendilepingu juriidilise ekspertiisi ning advokaadibüroo tunnistas lepingu korrektseks. Männa ütles, et praegu maksavad nad renti koos kommunaalteenustega 70 krooni ruutmeetri pealt.

Teenindusmajas ruume rentiva ÜE Printeks tegevjuht Anne Vaikmaa lausus, et läbirääkimiste tulemusena jõuti kokkuleppele tõsta renti ruutmeetrilt 115 kroonini, millele lisandub käibemaks.

Teenindusmaja on alates selle aasta maist Eesti liikluskindlustuse fondi bilansis. Rahandusministeeriumi ja ASi Lembitu vahel sõlmitud lepingu kohaselt laekuvad aga kuni 1997. aasta 30. septembrini rendisummad ASile Lembitu.

Fondi direktor Veljo Tinn avaldas lootust, et pärast seda hakkab rendis neile laekuma. Praegu peab Lembitu lepingu kohaselt maksma fondile 2 miljonit krooni, millest tänaseks on laekunud paarsada tuhat.

Erastamisagentuuri avalike suhete juht Marko Kadanik põhjendas lepingu sõlmimist asjaoluga, et Lembitu erastajate äriplaan oli rajatud laekuvatele rendisummadele Viru 11 ruumide eest, mis on aga kuni 2012. aastani ASile Sindent rendile antud.

Hetkel kuum