3. oktoober 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Raamatukoguhoidjate ühing ostis rahvaraamatukogude arvutiseerimise esimesel etapil 2 mln krooni eest Astrodata arvuteid ja Soome raamatukogutarkvara Kirjasto 2000.

Rahvaraamatukogudel avaneb arvutite ja tarkvara abil võimalus luua moodne andmebaas, ütles raamatukogude infosüsteemide loomise idee eestvedaja Jüri Järs. «Seni oli olukord masendav, kuna paljudes raamatukogudes polnud arvutit nähtudki,» ütles ta.

Raamatukoguhoidjad said raha arvutite ostuks Avatud Eesti fondilt aprillis ja hankekonkurss kuulutati välja septembri algul.

Astrodata pakkumus oli Järsi sõnul soodsam kui Microlinkil ja Pennul. Valiku puhul oli oluline, et Astrodatal on väljaarendatud korralik teeninduspunktide võrk üle Eesti. Maakonnakeskuste ja viie suurema linna rahvaraamatukogu tarbeks osteti ka neli võrguserverit. Kokku läks ost maksma ligi miljon krooni ja selle eest sai arvutivarustuse 20 raamatukogu.

Soome firma Akadeeminen Tietopalvelu pakutud raamatukogudele mõeldud tarkvarapakett Kirjasto 3000 on Järsi sõnul üks paremaid. Tarkvarapakett maksis veidi üle miljoni krooni. ÄP

Risti--Ääsmäe 40 kilomeetri pikkuse teelõigu taastusremont läks maksma 20 mln krooni. 80% summast moodustas maailmapangast saadud laen, 20% eraldas riik, ütles maanteeameti järelevalve osakonna juhataja Ülo Kääramees.

Kääramehe sõnul freesiti kogu tee üles ning kaeti uue asfaltkattega. Lisaks laiendati teed 2 kilomeetri võrra. Remonditööde valmimise tähtaeg oli 1. oktoober. Tähtajast üleminek on tingitud ilmastikutingimustest.

Remonditöödele on antud aastane garantii. Töid tegi Lemminkäinen Eesti AS. ÄP

Erastamisagentuuri avalike suhete juhi Marko Kadaniku sõnul kuulutab agentuur EMEXi ja Liviko vähemusaktsiate avaliku müügi välja lähitulevikus.

Kadanik ei soostunud täpsustama, mida lähitulevikus tähendab. Kinnitamata andmeil on tegemist oktoobriga.

Kadaniku sõnul tulevad järgmises voorus suure tõenäosusega müüki üksnes nende kahe ettevõtte aktsiad.

RAS EMEX on monopoolne metallieksportija ning RAS Liviko suurima turuosaga kangete alkohoolsete jookide tootja Eestis. BNS

Krediidipank prognoosib aasta puhaskasumiks 12 miljonit krooni, ütles panga president Rein Otsason.

Otsasoni sõnul võib lähtuvalt senistest majandustulemustest Krediidipanga aktsia muutuda järgmisel aastal vabalt kaubeldavaks. Ta lisas, et aktsiaga kauplemist ei arutata enne aktsionäride tuleva aasta märtsi üldkoosolekut. BNS

Väärtpaberite keskdepositoorium registreeris kolmapäeval tehingu kümne Tallinna väärtpaberibörsi aktsiaga, mille käigus müüs Fondijuhtide AS oma osaluse börsil.

Väärtpaberibörsi tegevdirektor Helo Meigas ütles, et Fondijuhtide AS müüs börsi aktsiad seoses firma likvideerimisega.

Börsi aktsiate ostjat ei soovinud Meigas nende nõusolekuta avalikustada.

Meigas lisas, et ostja on väärtpaberituru kutseline osaline ja suure tõenäosusega on tema eesmärk saada börsi liikmeks. BNS

Uudisteagentuur BNS käivitas neljapäeval Internetis ilmuva ajalehe Online Monitor (http://monitor.online.ee), mis hakkab ilmuma koostöös firmaga Microlink Online.

Online Monitor avaldab uudisteagentuuri BNS, Eesti ajalehtede ja teiste allikate materjale, valgustades nii Eesti kui välismaa sündmusi.

Online Monitori uuendatakse mitu korda päevas, tähtsate «pommuudiste» puhul aga viivitamatult. Uudised on illustreeritud fotode ja graafikaga. BNS

Arvutifirma Computer 2000 Eesti ASi septembriga lõppenud finantsaasta käive oli 107,196 miljonit krooni.

Computer 2000 Eesti ASi tegevdirektor Kaur Lohk ütles, et eelmise finantsaastaga võrreldes on käive kasvanud 291 protsenti.

Computer 2000 Eesti tegutseb 1994. aastast. BNS

Merita panga Tallinna filiaal jõudis septembri lõpus esimest korda 0,4 mln krooni suurusesse kasumisse.

Merita panga Tallinna filiaali osakonnajuhataja Signe Anton ütles, et kasumisse jõudmine on märkimisväärne sündmus ning loodetavasti jääv protsess.

Merita panga Tallinna filiaali bilansimaht oli septembri lõpul 504,8 miljonit krooni, kasvades kuuga 28,7 protsenti. Aasta algusest on filiaali bilansimaht kasvanud 56,7 protsenti.

Antoni sõnul on bilansimahu suur kasv ajutine nähtus ning selle põhjustas septembris korraldatud võlakirjaemissioon.

Klientide hoiused moodustasid septembri lõpul filiaali andmetel 213,9 miljonit krooni, kasvades kuuga 17,9 protsenti. BNS

Hetkel kuum