3. oktoober 1996 kell 22:00

Tartu linnavalitsus venitab Lille mäe otsusega

Võistupakkumise komisjon eelistas 24. septembril SRV Eesti Ehituse 58,4 mln kroonist pakkumust. Komisjoni eelistuse peab Tartu linnavalitsus kinnitama või tagasi lükkama.

Kuigi linnavalitsus on asja korduvalt arutanud, pole ta suutnud otsust teha, sest linnavalitsuse liikmed vajavat mahuka materjaliga tutvumiseks lisaaega. Ettepanekuga oli päri OÜ SRV Eesti Ehitus, AS EKE Merko ja Tartu konsortsium, kuhu kuuluvad AS Ehitusfirma Rand & Tuulberg ning AS Linnaehitus.

«Linnavalitsuse otsus võib tulla ka enne 1. detsembrit,» lausus linnavalitsuse pressiesindaja Ago Pärtelpoeg. «Kuid ilmselt mitte enne valimisi.»

EKE Merko Eesti piirkonna direktori Tõnu Toominga sõnul soostuvad nad ajapikendusega tingimusel, kui konkursi korraldajad maksavad kokkulepitud ajaks kautsjoni -- 0,5 mln krooni -- tagasi. «Teeb meelehärmi, et oleme nii pikaks ajaks olnud sunnitud andma korraldajatele sisuliselt protsendita laenu,» põhjendas Tooming. «Tavaliselt on tellija piirdunud pangagarantiiga.» Toominga kinnitusel pole nad korraldajailt oma tingimusele vastust veel saanud.

Teised võistupakkumisest osavõtnud kahtlustavad 58,4 mln krooni pakkunud SRV Eesti Ehitust alapakkumises. Tartu konsortsim pakkus 69 mln, AS Koger & Sumberg 72,5 mln, EKE Merko 75,7 mln ja AS EMV 83,9 mln kr.

«Konkursireeglite kohaselt pidi firma, kes tegi järgmisest 10% allapakkumise, välja langema,» rääkis Ehitusfirma Rand & Tuulberg direktor Raivo Rand. «SRV Eesti Ehituse pakkumus on järgmisest 17% madalam. Miks hakkas komisjon äkki teiste reeglite järgi mängima.»

SRV Eesti Ehituse peadirektor Egon Mats on varem Äripäevale konkurentide väidet kommenteerides öelnud, et nende firma pole harjunud ebareaalseid pakkumusi tegema.

Ka komisjoni liikme, Tartu linnavalitsuse ehituskorralduse osakonna juhataja Hendrik Ilvese sõnul on reeglite vastu eksitud. «Olin üks mõnest komisjoniliikmest, kes jäi eriarvamuse juurde,» lisas Ilves. «Ka mul on tunne, et tegu on dumpinguga.»

Rand meenutas, et ka Tallinna Tammsaare tee läbimurde võistupakkumise võitis odavaim pakkumus, kuid hiljem leiti veesooned ja ehitus läheb tunduvalt kallimaks. Kas Lille mäel hakatakse ka veesoont otsima, küsis Rand.

Hetkel kuum