10. oktoober 1996 kell 22:00

Opel tegi üleshüppe

Septembri edukaimaks automüüjaks oli tänu suurtellimustele (politseiautod ja taksod) sel aastal esmakordselt Opel. Tavaliselt on Opeli läbimüük piirdunud kuus keskmiselt 30 autoga, seekordne 107 autot on suurim arv, mida üks automark tänavu kuus müünud.

Mõnede markide (Ford, Nissan, Mazda, Audi) müük on võrreldes augustiga tunduvalt vähenenud. Autode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liidu (AMTELi) hinnangul on selle põhjustanud segadused seoses 1. septembril jõustunud käibemaksuseaduse muudatustega, mille tõttu oli kuu alguses müük häiritud. AMTELi juhatuse esimehe Jaak Uudla hinnangul on olukord tänaseks normaliseerunud.

Enamik automüüjaid suutis segadusest üle olla ja oma müügimahu säilitada. Kokku jõudsid Äripäevani andmed 622 Eestis müüdud uue auto kohta (võrdluseks, senine edukaim kuu oli mai 603 autoga). Ilmselt on selle kuu müüginumbrites siiski segadust. Osa müüjaid on müüdud autode hulka lugenud ka need autod, kus liisingufirma on raha üle kandnud, ehkki auto seisab alles müügisalongis, osa mitte.

Automüüjatest olid septembris edukaimad Opeleid müüv Baltmotors ja Hondadega kauplev Veho Eesti.

Hetkel kuum