17. oktoober 1996 kell 22:00

16.--18. oktoober 1991

3. novembril teeb oma esimese ametliku reisi Festa-Line uus reisilaev Linda I. Enne liinile minekut tegi laev läbi Soomes uuenduskuuri. Laeval on 800 reisijakohta ja 250 autokohta.

Eesti tööstus- ja energeetikaministri I asetäitja Riho Sild ja Eesti Kütuse peadirektor Oleg Panfilov käisid läbirääkimistel Moskvas ja Jaroslavlis, et selgitada Venemaalt tarnitava küttemasuudi, diislikütuse ja bensiiniga seonduvat. Riho Sild loodab, et tänavuse talve elame üle. Kuna Jaroslavlis napib kütusetsisterne, siis lepiti kokku, et Eesti komplekteerib ise rongi ja saadab selle masuudile järele, mis ilmselt tõstab masuudi hinda.

Statistika näitab, et 1991. aasta augustikuu lõpuks suurenes Eestis registreeritud firmade arv 13,8%. Võrrelduna firmade arvuga linnas või maakonnas ei ole Tallinna ülekaal sugugi suur. Firmasid asutatakse aktiivselt ka Narvas, Saaremaal, Pärnus ja Rapla maakonnas. Firmade paiknemise geograafia võib mõne aja jooksul ühtlustuda ja seega normaliseerub ka majandusstruktuur.

Möödunudnädalaseks erutusteemaks avalikkuses sai ootamatu piimapuudus Tallinnas. Selles ei ole aga mitte midagi üllatavat ja mingit põhjust ei ole sarjata vabamajanduslikult käituvaid põllumajandusühistuid. Nemad on jõudnud turumajandusse. Juba möödunud aasta novembris pärast põllumajandussaaduste hinna tõusu ütles kaubandusminister Ants Laos, et kaupa sellega juurde ei tule.

Hetkel kuum