20. oktoober 1996 kell 22:00

Raski ristisõda

Eelmisel nädalal Postimehes avaldatud intervjuus lootis Rask siiralt, et riigikogu tema appikarjet raha järele ka kuulda võtab. «Vastasel korral ei pea ma võimalikuks jätkata,» nentis ta.

Tähelepanuväärseks teeb Raski avalduse see, et lahkumisähvardus on kooskõlastatud reformierakonna fraktsiooniga. Rahulolematud eelarveprojekti suhtes on mitte ainult Rask, vaid ka tema kodupartei -- reformierakond.

Raski alustatud ristisõda on suunatud Äripäevagi poolt sarjata saanud kaitseministeeriumi vastu, kellel veenva jutuga minister Andrus Ööveliga eesotsas on õnnestunud endale järgmiseks aastaks eelarvest välja rääkida ligi 1,5kordne vahendite kasv. «Järelikult ei ole ma tööga toime tulnud!» võrdles Rask oma veenmisvõimet sõjaka kolleegi omaga. Enne konsultatsioone oma erakonna fraktsiooniga ei kostnud Raski suust eelarve kohta ühtegi rahulolematut silbikest. Seda tõsisem on hetkeolukord, kus koalitsiooni juhterakonnad -- koonderakond ja reformierakond nii teravalt erinevatel seisukohtadel riigi arenguks vajalike abivahendite osas.

Sadadesse miljonitesse kroonidesse ulatuv erimeelsus nii tähtsas küsimuses kui riigi eelarve ei saa niisama vaibuda. Praeguse siseministri lahkumine valitsusest ei saa olla lahendus, sest reformierakond on Raski toetuse kaudu endale juba vastutuse võtnud. Muidugi, tegemist võis olla reformierakonna valimiseelse visklemisega. See aga kõigutaks reformlaste niigi habrast usaldusreitingut veelgi.

Hetkel kuum