• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Reformierakond otsustab valitsusest lahkumise pärast valitsuse reedest istungit, ütles reformierakonna esimees Siim Kallas.
  Tema kinnitusel pole reformierakond valmis iga hinna eest koonderakonnaga kokku leppima. Kallas ei välistanud võimalust, et peaminister Tiit Vähi reformierakonna ministrite pihta esitatud süüdistuste ajel lahkuvad reedel reformierakonna ministrid valitsusest.
  «Vähi süüdistused, et meie ministrid ei saa tööga hakkama, polnud näkku sülitamine mitte ainult mulle, vaid kõigile reformierakonna liikmetele,» märkis Kallas. Ta lisas, et reformierakond ei soovi koalitsioonist lahkuda enne, kui Venemaaga on sõlmitud piirileping.
  Koonderakonna ja reformierakonna tüli sai alguse möödunud nädalal, kui koonderakondlasest peaminister Tiit Vähi süüdistas ajakirjanduse vahendusel reformierakonna ministreid tööga mitte toime tulemises.
  Reformierakonnale kuuluvad Vähi valitsuses sise-, välis-, teede- ja side-, haridus- ning sotsiaalministri portfell.
  Erakonna aseesinaine Valve Kirsipuu on kinnitanud, et reformierakonna eesmärk on luua uus koalitsioon ja valitsus, kus Kallas oleks peaminister. BNS
  Isamaaliidult riigikogule esitatava alternatiivriigieelarve kohaselt jääb järgmisel aastal ära kütuseaktsiisi järsk tõus, mis väidetavalt toob kaasa elukalliduse kasvu.
  Neljapäeval ajakirjanikele 1997. a eelarveprojektile tehtavaid parandusettepanekuid tutvustanud Isamaaliidu liikmed kinnitasid, et aktsiisi tõusust kavandatavad eelarvetulud saab katta käibemaksu parema laekumisega ja riigifirmade tulude suurema planeerimisega eelarvesse.
  Isamaaliidu esimees Toivo Jürgenson kinnitas taas, et valitsuse kavandatav mootorikütuseaktsiisi poole võrra tõstmine ei too loodetud tulu.
  Isamaaliit on suuresti muutnud eelarve proportsioone, vähendades kaitseministeeriumi eelarvet ja riigi valitsemise kulutusi ning lisanud raha kultuurile, haridusele ja tervishoiule. BNS
  Tallinna Soojus alustas võlakirjade programmi kogumahuga 100 miljonit krooni, ütles Hansapanga kapitaliturgude osakonna juhataja Erkki Raasuke. Kinnise emissiooni esimese osa märkimine kestab 23.--30. oktoobrini.
  Raasuke ütles, et I osas 60 mln krooni ulatuses emiteeritavate 3kuuliste diskontovõlakirjade aastane tootlus on 9,23%. Vajaduse järgi viiakse läbi täiendavad võlakirjade emissioonid, lisas ta.
  Tallinna Soojuse rahandusdirektor Olev Nilisk ütles, et võlakirjade emissioonist saadav raha läheb jooksvate kulude katteks ning käibevahendite rahastamiseks. BNS
  Hoiupanga suuraktsionär Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupank (EBRD) toetab Hansapanga osaluse müüki Hoiupangas, kui aktsiate omanikuks saab hea investor.
  Äripäev kirjutas kolmapäeval, et Rootsi Sparbanken tahab osta Hansapangalt 21% osalust Hoiupangas. Tehingu teostumine Hoiupanga aktsiate turuhinna juures tooks Hansapangale 89,7 mln krooni erakorralist kasumit.
  «... tegemist on spekulatsiooniga ning kuigi Hansapank on pikemas perspektiivis huvitatud investeeringu realiseerimisest, ei ole sel teemal otsust langetatud,» teatas pank neljapäeval. BNS
  EEA kinnitab raha ülekandmist
  Erastamisagentuuri (EEA) avalike suhete juht Marko Kadanik kinnitas 120 miljoni krooni ülekandmist ja Esoili omandiõiguse üleminekut ASile Estonian Oil Service, mis kuulub USA korporatsioonile Coastal.
  AA-Õligrupi huve esindav vandeadvokaat Viktor Kaasik kinnitas, et viis kohtulikku menetlust Esoili, Eesti Kütuse ja EEA vastu on nüüd lõpetatud. Kaasiku sõnul tegi Coastal Eestile väga olulise investeeringu ja sedakorda jäi meie oludes nii tavaline riigi blameerimine välisinvestorite silmis ära.
  Meil õnnestus kaitsta oma kliendi huve maksimaalselt, ütles Kaasik, viidates AA-Õligrupi 90 mln kroonise nõude rahuldamisele Esoili ja Eesti Kütuse vastu. Samas osutas ta ühele Tallinna vanalinnas resideeruvale pankrotihaldurile, kes ostvat sentide eest massiliselt kokku Tartu Kommertspanga võlausaldajate nõudeid.
  Kaasiku sõnutsi tuleks nõuete müüjatel endile aru anda, et kui protsessimiste tulemusel tekivad Eesti riigil, Eesti Pangal või AA-Õligrupil mingid kahjud, tuleb kahju tekitajatel need kinni maksta. ÄP
  Tallinna kunstiülikooli arhitektuuritudengid alustasid Kuressaare vanalinna hoonete väärtuse määramist. Kuressaare linnapea Ülo Veversi sõnutsi toetab uuringuid 1,3 mln krooniga Taani riik. Kuressaare linn eraldab ise üle 100 000 krooni.
  Üliõpilaste juhendaja, arhitekt Mildred Kuskova sõnul oli hindamise vastu vaid restaureerimisvalitsus, põhjuseks pealiskaudsus. Vastupidiselt restaureerimisvalitsusele oli muinsuskaitseamet positiivselt meelestatud ning toetas uuringut igati, lisas ta.
  Veversi sõnul võimaldab uuring taotleda linna korrastamiseks soodsamat rahalist abi välismaistelt fondidelt. ÄP
  Hoiupanga suuraktsionär Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupank (EBRD) on otsuse Hoiupanga aktsiaemissiooni eelisostuõiguse kasutamiseks langetanud.
  EBRD Eesti esindaja Andre Küüsvek ütles neljapäeval, et EBRD teeb otsuse teatavaks nädala jooksul, enne emissiooni märkimisperioodi lõppu.
  EBRD ei soovi otsust esialgu avaldada lähtuvalt partneri huvidest ja võimalikest mõjudest Hoiupanga aktsiale väärtpaberiturul, ütles Küüsvek. BNS
  Eesti Gaasi peadirektori asetäitja Mart Kraudi sõnul peab Eesti Gaasi riigile kuuluvate aktsiate tuleviku otsustama ettevõtte novembri lõpus kokku tulev juhatus.
  Kommenteerides erastamisagentuuri (EEA) kolmapäevast otsust müüa avalikul enampakkumisel 29% Eesti Gaasi riigile kuuluvatest aktsiatest, ütles Kraut, et see on Eesti riigi kui ühe aktsionäri ettepanek, mille juhatus peab läbi arutama ja leidma ühiselt lahenduse.
  Eesti Gaasi aktsiaist kuulub 39,3% riigile, 30% Gazpromile, 15% Ruhrgasile, 10% investeerimisfondidele ja 5,1% väikeaktsionäridele.
  Eesti Gaasi arvestuslik puhaskasum ulatus I pa 47 mln kroonini. Aastakäibeks ennustatakse 575 mln ja kasumiks 55 mln krooni. BNS
  Eilses Äripäevas väideti artiklis «Rohkem raha tippspordile» (lk 13) ekslikult, et Eesti kümnevõistlejad võivad edu puhul EK superliigas saada kuni 1,5 mln kroonise võidupreemia. Tegelikult sisaldab see summa kogu meeskonna eelarvet aasta jooksul koos preemiatega ja sportlased saavad esikoha korral igaüks kuni 150 000 krooni. ÄP
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Mihkel Mandre: terviseedendus saagu lähtekohaks
Praeguses sotsiaalkindlustussüsteemis puudub tugev seos inimeste tervisekäitumise ja riiklike teenuste vahel, kirjutab Mihkel Mandre arvamuslugude konkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Praeguses sotsiaalkindlustussüsteemis puudub tugev seos inimeste tervisekäitumise ja riiklike teenuste vahel, kirjutab Mihkel Mandre arvamuslugude konkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Järelevalve tõstis LHV kapitalinõudeid
Finantsinspektsioon andis LHV-le järelevalvelise hinnangu ja otsustas panga kapitalinõudeid suurendada, selgub börsiteatest.
Finantsinspektsioon andis LHV-le järelevalvelise hinnangu ja otsustas panga kapitalinõudeid suurendada, selgub börsiteatest.
Advokaadibüroode TOP: tehingutöö toob edu, kohtuvaidlused tagavad stabiilsuse
Advokaadibüroode TOPis teiseks tulnud advokaadibüroo Walless juhtivpartner ja vandeadvokaat Piret Kergandberg ütleb, et headel aegadel toob tehingutöö suurema edu, samas kui kohtuvaidlusi on pidevalt ja need tagavad stabiilse äraelamise. Riskide maandamises tuleb arendada mõlemaid.
Advokaadibüroode TOPis teiseks tulnud advokaadibüroo Walless juhtivpartner ja vandeadvokaat Piret Kergandberg ütleb, et headel aegadel toob tehingutöö suurema edu, samas kui kohtuvaidlusi on pidevalt ja need tagavad stabiilse äraelamise. Riskide maandamises tuleb arendada mõlemaid.
Kohus tahab Tootsi tuulepargi vaidluses Euroopa Kohtu otsust oodata Ootel on kokku neli sarnast vaidlust
Kohus pidi tegema teisipäeval otsuse Tootsi tuulepargi ja Eleringi vahelises vaidluses, kuid tühistas tänase otsuse väljakuulutamise.
Kohus pidi tegema teisipäeval otsuse Tootsi tuulepargi ja Eleringi vahelises vaidluses, kuid tühistas tänase otsuse väljakuulutamise.