30. oktoober 1996 kell 22:00

Ericsson on tõusnud maailma juhtivaks telekommunikatsioonitarnijaks, ütles kompanii peadirektor Lars Ramqvist kompanii vahearuande esitlusel. Ericssoni tellimused suurenesid tänavu esimese üheksa kuuga 22% ja läbimüük 17% võrra. Dollaritesse arvestatuna kasvas läbimüük 27% ja tellimused 32% võrra. Kiireim oli juurdekasv mobiilsidetehnika osas, kus läbimüük kasvas 51% ja tellimused 46% võrra. Ramqvisti sõnul on kompanii eesmärk kindlustada oma positsiooni juhtiva rahvusvahelise telekommunikatsioonitarnijana.

Ericsson on avalikustnud aasta esimese üheksa kuu majandusnäitajad. Maksude-eelne kasum kerkis jaanuaris--septembris 6,3 mld Rootsi kroonini, võrrelduna 4,8 mld krooniga möödunud aasta samal ajal. Ericssoni kasuminäitajad vastasid turgude ootustele, sest analüütikud ennustasid kontserni kasumiks keskmiselt 6,2 mld krooni. Kasum aktsia kohta kerkis 3,6 kroonilt 4,47 kroonini. Startel-BNS

Eesti Mobiiltelefoni (EMT) GSM-kliendid saavad suvest Peterburis helistada, aasta lõpuks jõustuvad roaming-lepingud ka Moskva GSM-operaatori ning kahe Venemaa NMT-operaatoriga. EMT arendusjuhi Kulno Kesküla sõnul on lepingu sõlmimine Moskvas tegutseva GSM-operaatoriga Mobile Tele Systems seni veninud tehniliste nüansside tõttu. Praegu käib tehniline testimine ja pooled loodavad roaming'u käima saada novembri teisel nädalal, ütles Kesküla.

Kuna Moskva ja Eesti vahel on sidekanalite arv väike, saavad EMT kliendid Moskvas esialgu ainult välja helistada, aga kõnesid vastu võtta ei saa. Moskvasse läheb Kesküla kinnitusel kohale siiski GSMi tekstiteade. Kesküla sõnul säilib selline poolik side järgmise aasta esimese kvartali lõpuni, kui Eesti Telefon saab side Venemaaga paremaks ning on lahendatud tehniline probleem numeratsiooniga.

Novembris algavad Kesküla kinnitusel testid Venemaa kahe NMT-operaatoriga -- Delta Telecomiga Peterburis ja regioonidevahelise transiidi Telecomiga Moskvas. Kesküla ütles, et selle aasta lõpuks peaksid NMT-kliendid saama helistada Venemaa suuremates oblastikeskustes Kaug-Idani välja.

Kesküla märkis, et mobiiltelefonide viimine Venemaale on siiani riskantne tollieeskirjade ja raadioseadmete kasutamise eeskirjades sisalduvate takistuste tõttu. Iga raadiosaatja peab Venemaal olema registreeritud Vene sideinspektsioonis. BNS

Hetkel kuum