11. november 1996 kell 22:00

Kaubaleht võttis aja maha

Tommy Biene sõnul müüs ASi Media põhiosanik OY Talentum AB talle kuuluvad 67 protsenti Media aktsiatest Media osanikele Mart Erikule ja OY-le Novomedia.

Ühe tundmatuks jääda soovinud asjaosalise ütlusel maksid Erik ja Novomedia Talentumile aktsiate eest tõenäoliselt ühe krooni. Kahe aasta jooksul paigutas Talentum Kaubalehte kaks miljonit krooni, kuid ajaleht ei ole siiski kasumisse jõudnud, ütles tundmatuks jääda sooviv isik.

Äripäeva andmetel oli Media käive eelmisel aastal ligi 4 mln krooni ja kahjum üle miljoni krooni.

Eesti metsaliidu presidendi Mart Erikuga ei õnnestunud Äripäeval eile ühendust saada.

ASi Media tegevdirektorina jätkava Tommy Biene kinnitusel peetakse praegu läbirääkimisi Kaubalehe seniste töötajatega, et nad jätkaksid ka järgmisel aastal ilmuvas uuendatud Kaubalehes.

Kuu aega tagasi Kaubalehe peatoimetajaks saanud Mart Luik ütles, et tema soovi kohaselt pidanuks Kaubaleht muutuma kord nädalas ilmuvaks kriitpaberil ajakirjaks, mis oleks põhirõhu suunanud majandusele. Läbirääkimised omanikega sellist tulemust ei andnud, nentis Luik.

31. oktoobril asus Luik tööle Sõnumilehe peatoimetajana. Luige kinnitusel luhtus ka projekt Kaubalehe liitmiseks Sõnumilehega. «Uue Kaubalehe käimapanemisega ma enam otseselt seotud ei ole, kuid kui väljaandjad soovivad, olen ma nõus neid aitama,» ütles Luik.

Kord nädalas ilmunud Kaubalehe trükiarv oli 6000 eksemplari. Lehe praeguste tellijate tellimused jätkuvad tuleval aastal.

Hetkel kuum