13. november 1996 kell 22:00

Balti laevaremonditehas ehitab piirivalvekaatri

Balti laevaremonditehase peadirektor Fjodor Berman sõnas, et konkursi võitmine ja piirivalveametile kaatri ehitamine on firmale prestiizhne. «Me ei teeni kaatri ehituse pealt midagi,» lisas ta.

Berman rääkis, et piirivalvekaatri ehitamisega tahab laevaremonditehas nii Eestis kui läänes tõestada, et firma suudab laevu ehitada. Seni Balti laevaremonditehasel sellist kogemust polnud.

Piirivalveameti staabiülem Aare Evisalu ütles, et sel suvel väljakuulutatud 15meetrise jääklassi RV 90 tüüpi kaatri ehitamise konkursil osales neli pakkumust.

Äripäeva andmeil osalesid konkursil veel Tallinna meretehas ning üks Soome ja üks Venemaa laevaehituskompanii.

Praegu peab piirivalveamet Balti laevaremonditehasega läbirääkimisi. Lõplik leping sõlmitakse tõenäoliselt lähiajal, ütles Evisalu.

Balti laevaremonditehase pakutud kaatri ehitamise hinna kohta lausus Evisalu, et lääne laevatehastes oleks kaatri ehitamine mitme miljoni krooni võrra kallim.

Kaatri valmimise aja kohta ütles ta, et selliste kaatrid valmivad tavaliselt 7--9 kuuga. Balti laevaremonditehases valmistatava piirivalvekaatri valmimise aeg pannakse täpsemalt paika lõplikus lepingus.

Praegu on piirivalveametil viis sarnast kaatrit, mis on saadud Soomest abi korras.

Hetkel kuum