19. november 1996 kell 22:00

Lühiuudised

AS Kivilõvi asutas ehitusmaterjalide turustamiseks Venemaal oma müügifirma Kamennõi Lev, teatas Kivilõvi juhatuse esimees Ivar Paplavskis.

«Kliendid ei taha sekeldada tolliformaalsustega,» selgitas ta Peterburi tütarfirma loomist. Firma loomise põhieesmärk oli Soomest imporditud Siporexi ehitusplokkide müük, lausus Paplavskis. Müüme ka Rakke lubjatehase toodangut, lisas ta. ÄP

Eile jättis valitsus andmata oma seisukoha keskfraktsiooni esitatud riigikogu valimise seaduse muutmise seaduse eelnõule, mille järgi võiksid parlamendivalimistel osaleda vaid erakonnad ja mitte valimisliidud.

Seda nentis ka välisminister Siim Kallas ja lisas: «Sel põhjusel, et ka valitsuse sees on eri arvamused.» Ta kinnitas, et kui küsimus tuleb riigikogus arutlusele, on reformierakond seisukohal, et üleriigilistel valimistel võiks osaleda ainult erakonnad.

Koonderakonna fraktsiooni esimees Mart Siimann teatas: «Ma arvan, et praegu on veel vara selleks, et valimistel osaleksid vaid erakonnad. Las Eestis kujuneb enne välja erakondlik demokraatia.» ÄP

Hetkel kuum