26. november 1996 kell 22:00

Tõsine tüli Vaibamaailmas

Auna väitel ei taha hoone omanikud millestki aru saada ning püüavad nende tööd igati takistada. «Oleme vaibakauplusse miljoneid investeerinud, viisime ruumid tuleohutuseeskirjadega vastavusse, kuigi see on omaniku probleem,» ütles Aun. «Tasuks selle eest võttis Meko Kinnisvara AS meilt voolu ära, lõikas läbi telefonijuhtmed. Meil ei jäänudki muud üle, kui asi kohtusse anda.»

Kononovi sõnul tekkisid neil Aunaga probleemid seetõttu, et vaibakauplus viibib ruumides omavoliliselt. Rendilepingut Aun meie firmaga sõlmida ei taha, järelikult ei pea nad voolu ega telefoni kasutama, ütles Kononov.

«Me ei ole ometi sissetungijad ega pea kauplust hoones, kui rendilepingut ei ole. Sõlmisime Meko Kinnisvara ASiga viie aasta peale lepingu ning see kehtib. Küll kohus otsustab, kellel on õigus,» ägestus Aun.

Mustamäe politseijaoskonna konstaabli Sergei Orehhovi sõnul on kahe firma tüli kestnud juba pikemat aega ning peatselt algatatakse Meko Kinnisvara ASi vastu kriminaalasi.

Linna planeerimise ameti ehituskontrolli osakonna juhataja Rain Seieri sõnul ei ole Meko Kinnisvara AS vajalikku dokumentatsiooni esitanud, kuigi Kononovi väitel on osa pabereid linna planeerimise ametile vormistamiseks üle antud.

Kononovi sõnul on kadunud vaid hoone tehniline dokumentatsioon ja riikliku komisjoni vastuvõtmise akt. «See tähendab, et tuleb kutsuda uus komisjon, kui me vajalikke pabereid üles ei leia,» lisas ta.

Mustamäe linnaosa valitsuse vanema asetäitja Ain Lillepalu hinnangul tuleb rentnikele ajutised kauplemisload väljastada, sest kasutusloa puudumine ei ole hoones asuvate rentnike süü.

Rain Seieri hinnangul ähvardab Meko Kinnisvara ASi halduskohtusse andmine, kui ta kasutusloa taotlemisega veel kaua viivitab. Seadused on selleks, et neist kinni pidada, lisas ta.

Hetkel kuum