8. detsember 1996 kell 22:00

Klubi Africa saab uue näo

Laiendamis- ja ümberehitustööde käigus suureneb klubi pind Lauri Laubre ütlusel ligi kaks korda.

Esialgse plaani kohaselt tehakse klubisse kaks üksteisest liikuva seina abil eraldatavat ruumi, millest ühte on võimalik kogu õhtuks kindlale seltskonnale välja rentida, selgitas Laubre.

Laubre sõnutsi on Africa ajutise sulgemise täpne kuupäev lõplikult kinnitamata. Ta lisas, et omanikud planeerivad lõpetada remonttööd kevadeks, mil tavaliselt suureneb väljaspool Tallinna asuvate meelelahutuskohtade osakaal.

Laubre ütles, et kuna klubi on toiminud praegusel kujul ligi kolm aastat, pidasid omanikud vajalikuks «astuda sammu edasi». Ta sõnas, et kuigi Africa oli loomise hetkel täiesti omalaadne klubi Eestis, on selle kujundus tänaseks moraalselt vananenud.

Numbreid klubi majandusnäitajate ja kavatsetava kapitaalremondi kohta ei soovinud Laubre avalikustada. Ta kinnitas, et Haapsalus asuv klubi on olnud kolme aasta vältel kahjumis vaid ühe talvekuu kaks aastat tagasi, ülejäänud aja on klubi toonud omanikele kasumit.

Klubi Africa rendib pinda Haapsalu tarbijateühistult. Haapsalu TÜ juhatuse esimehe Raimond Leenevi kinnitusel on leping sõlmitud kümne aasta peale. Leenev ütles, et klubi käsutuses on 5000 ruutmeetrit, millest osa on tänaseks veel välja ehitamata. Selle pinna arvel toimub klubi laiendamine, lisas Leenev.

Klubi Africa rajati 1994. aasta suvel enam kui kahe miljoni krooniga.

Hetkel kuum