17. detsember 1996 kell 22:00

Partek Betonila trepitööstus läheb üle Lemminkäinenile, ostuleping kinnitatakse järgmise aasta alguses. Ostusummat ei ole seni avalikustatud.

Reorganiseerimise eesmärk on püüd vähendada firmade kattuvat tootmistegevust, viimaks selle vastavusse madala nõudlusega.

Kontserni Partek kuuluv Partek Betonila valmistab treppe Lohjal ja Hämeenlinnas. Tootmise käive on ligikaudu 13 miljonit marka.

Lemminkäinen on teatanud, et tootmist praegustes tehastes jätkatakse. Lemminkäineni oma trepitootmise käive on käesoleval aastal ligikaudu 15 miljonit marka.

Lemminkäineni teatel ei mõjuta tehing käesoleva aasta tulemust, kuid ehitustegevuse elavnedes parandab see ala rentaablust. STT-ETA

Hydro Texaco avab täna Tallinnas Peterburi teel oma teise tankla Eestis.

Hydro Texaco Eesti müügiesindaja Urmas Mark ütles BNSile, et peale tankimisvõimaluse kuulub jaama juurde 140ruutmeetrine kauplus.

Tankla on Margi sõnul ehitatud eelkõige veoautode jaoks. Neil on tanklas ruumi ning samuti on mõeldud juhtide mugavusele.

Tankla maksumus pole lõplikult selgunud, kuid umbkaudu kujuneb selle hinnaks 13 miljonit krooni, märkis Mark.

Jaama ehitas EKE Merko. Ehitus algas suvel ning jaam valmis novembris. BNS

Eelmise nädala ehitusrubriigis avaldatud elektriradiaatorite müügitabelisse sattus eksitav viga. AS Ensto-Elekter ei ole Ensto radiaatorite tootja vaid maaletooja.

Väide, et Ensto kaubamärgi all turustatavad elektriradiaatorid on tehniliselt parimad, ei ole tehnilise ekspertiisi järeldus, vaid peamiselt Ensto ja Varmase radiaatorite müüja ASi SLO ES esindaja hinnang. ÄP

Hetkel kuum