17. detsember 1996 kell 22:00

Talvepealinn

Tallinnas palju peavalu tekitanud lumetuisk oli veeks meie suusameka -- Otepää piirkonna -- rahaveskile. Lumi on muutunud aastast aastasse järjest enam selle piirkonna ärielu suurimaks riskiteguriks.

Vahepeal hääbunud siseturism hakkas paar-kolm aastat tagasi elavnema, mis omakorda on üha hoogsamalt meelitanud Otepää kanti investeeringuid nii riigieelarvest kui ettevõtlusest. Eriti tähelepanuväärne on olnud tänavune aasta.

Nii on riigieelarvest eraldatud üle viie miljoni krooni eest paigaldatud Tehvandi hüppemäele tehiskate, asfalteeritud suusarollerirada, muretsetud moodne suusaraja traktor. Riigiraha on jätkunud ka näiteks tõenäoliselt tulevikus olulise turismiobjekti, peatselt avatava lipumuuseumi rajamiseks Otepää pastoraadi hoonesse.

Ettevõtlusinvesteeringutest on lõviosa suunatud Otepää ümbruskonna puhkemajandusse. Reedel võttis tellija, AS Finest Tartu Hotels ehitajalt, Tartu firmalt AS Linnaehitus vastu seitse miljonit krooni maksva hotelli Karupesa. Esimesse hotellitärni nõetele vastavasse hoonesse siinkandis oli juba enne valmimist tehtud talveperioodiks suhteliselt palju broneeringuid.

Omaaegne statistika loetles Otepää ümbruskonnas üle 3000 voodikoha. Endised riigi puhkemajad on nüüd erastatud. Et paljud neist tänapäeva suusaturisti vaevalt et rahuldavad, võib vaid oletada, kui suuri summasid on ettevõtlikud omanikud valmis lähiajal puhkebaaside renoveerimisse investeerima.

Turismi perspektiivi on haistnud ka välisinvestorid, kes on olnud varmad kinnisvara soetama nii Otepääl kui naabervaldades. Muide, Otepää kinnisvaraturul on üle ootuste kõrged hinnad, kolmetoaline korter talvepealinnas Otepääl maksab üle saja tuhande krooni.

Hetkel kuum