19. detsember 1996 kell 22:00

17.--20. detsember 1991

Alates 1. detsembrist on Eesti aktsiaselts Balt-Motors maailmafirma General Motors Adam Opel AG ametlik esindaja. Firma kommertsdirektor Toomas Nirgi ütles, et arvestades firmade ja eraisikute praegusi rahalisi võimalusi on pearõhk pandud just väike- ja keskklassi autodele. Ta lisas, et meie inimeste huvi välismaiste autode vastu on suur ja külastajaid jätkub. Juba hakkavad tulema ka ostjad.

Eesti põllumajanduse toodang on viimase kolme aasta jooksul järjest langenud. Kui languse alguses oli veel võimalik süüdistada NSV Liitu, kes endises mahus jõusööta ei tarninud, siis praegu on aeg mõelda Eestis eksisteerivale majanduslikule ja sisepoliitilisele olukorrale, mis maal on tekitanud käegalöömise õhkkonna.

Ettevõtete võlg maksuametile on kasvanud rohkem kui ühe miljoni rublani. Tallinna maksuameti direktor Endel Karm lausus, et maksude ülekandmisel on probleemiks pankade halb töö. Maksusummad kantakse üle ligi nädalase hilinemisega. Maksude laekumise suurenemisele aitaks Karmi sõnul kaasa see, kui maksuamet saaks õiguse külmutada võlgnike pangakonto, võetakse vastu pankrotiseadus ja pangad annavad maksuametile nimekirja oma klientidest.

Tartu vastne linnapea Ants Veetõusme rääkis, et Tartu Kommertspank sai loodud Tartu linna tarbeks, kuid täna on see pank Tartu-kesksusest välja libisenud. Tartu vajab siiski endiselt oma panka ja üks võimalus selle vajaduse rahuldamiseks on Sotsiaalpanga Tartu osakonna munitsipaliseerimine, sõnas Veetõusme.

Hetkel kuum