16. jaanuar 1997 kell 22:00

USA valitsus päästab pealinna pankrotist

Raha kasutatakse eelkõige vanglate ja kohtuasutuste renoveerimiseks, vaeste ja vanurite arstiabi finantseerimiseks ning amortiseerunud teedevõrgu korrastamiseks.

Washingtoni probleemid pole tekkinud üleöö. Olukord pealinnas on halvenenud juba mõnda aega ning lood politseinikest, kes oma raha eest politseautosid remondivad ning koolidest, kus napib õpetajaid, pole haruldased.

1970ndatest on kolmandik elanikest linnast lahkunud, praegune elanike arv 543 000 on madalaim pärast 1933. a. Ligi kaks kolmandikku pealinnas töötavatest inimestest eelistavad elada ja maksu maksta Marylandi või Virginia osariigis.

Lõviosa linna probleemidest on seda laadi, mida üldjuhul aitab lahendada osariik. Kuna pealinnal puudub osariik, millele toetuda, peab sekkuma riik.

Vastutasuks viieaastase toetuse eest tuleb Washingtonil hakkama saada ilma 660 miljoni dollarita, mis linnale laekus valitsushoonetele kehtestatud maksudest. Uuesti on päevakorda tõusnud nende 300 000 Washingtoni tööle sõitva inimese maksustamine, kes elavad väljapool linna piiri.

Washington on riigi järelevalve all 1995. a saadik.

Pealinn pole ainus majandusprobleemides USA suurlinn. Paar kuud tagasi võttis riik järelevalve alla Miami, mis ei või iseseisvalt langetada ühtegi rahalisi kulutusi nõudvat otsust. Miami probleemide taga on suured korruptsiooniskandaalid ja halb majandamine. DI

Hetkel kuum