9. veebruar 1997 kell 22:00

Tallinna Endla tänava büroopindade hinnad aasta pärast?

keskmine m² hind praegu 160 kr

Keskmised bürooruumide rendihinnad jäävad praegu vahemikku 140--180 kr/m². Positiivne on hetkel parkimisvõimaluste olemasolu. Seoses uute büroode tekkimisega Endla tänava piirkonda kerkib mõne aja pärast parkimise probleem teravalt päevakorrale.

Tallinnas on kinnisvaraturule tulemas büroopindasid nii uutes kui ka renoveeritud majades. Eeldan, et mõne aasta pärast ületab pakkumine tunduvalt nõudlust.

Endla tänavat kui äritänavat saab vaadelda Tõnismäest kuni Suur-Ameerika tänavani, mõne aja pärast kindlasti taksopargini ehk Kristiine keskuseni. Tõsiasi on see, et aastaga muutub Endla tänav äriliselt üha vilkamaks. Probleemiks on kehv ligipääs linna poolt ja vaatamata laiale tänavale ka parkimine, mille leevendaks kindlasti parkimismaja. Keskmine renditase on 160 kr/m², ülempiir ei küüni üle 180 kr/m². Renditaseme tõusu võib oodata ca 5%.

Endla tänav on eelkõige tuttav aktiivse liiklussoonena, vähem büroorajoonina. Hoonestuses ei suuda see kindlasti võistelda näiteks Pärnu mnt piirkonnaga, rääkimata RETi või sadama rajoonist. Esimene tänapäevane ehitis on Keemia tänava nurgal asuv nn Tagabergi maja, kuid seegi ei ole veel täiesti valmis. Kui ehitustegevus ei pühi oma teelt mõningaid väheväärtuslikke kõdumaju, siis olemasolevad hru?t?ovkad vaevalt rentnikke meelitavad. See ei juhtu aga ilmselt sel aastal. Praegu ei maksaks ma üle 100 kr/m².

Hetkel kuum