12. veebruar 1997 kell 22:00

Hansapanga filiaalid on uue näoga

- Poole aasta jooksul Hansapanga teeninduskeskkonna uut kontseptsiooni loonud ASi Ars Interjöör sisearhitektide käe alla on valminud kaks Hansapanga filiaali: üks Tallinnas TOPi kompleksis, teine Viru tänaval. Pangafiliaalide uue sisekujunduse oluline element on nii teenindaja kui kliendi jaoks mugav ja optimaalne pangalett, mille kujus kajastub Hansapanga logole omane purjemotiiv. «Selline letilahendus võimaldab kliente üksteisest eraldada, muutes teeninduse turvaliseks ja kliendikeskseks,» leiab sisearhitekt Tairo Pärnamets.

Erinevaid pangafiliaale läbivatele ühtsetele stiilielementidele ja viimistlusmaterjalidele lisaks on igas kontoris püütud leida midagi vaid sellele kohale iseloomulikku. Hansapanga vanalinna kontoris on kasutatud keskkonda sobivaid viimistlusmaterjale, nagu näiteks ASi Arksel tarnitavaid Eesti turul vähe levinud dekoratiivkrohve jms. «Tavaline pole ka see, et Hansapank teeks oma letid puust,» juhib sisearhitekt Eero Jürgenson tähelepanu vana laevakerega assotsieeruvale tumedale puidule, mis on tugevaimaks puuks peetav venge. «Püüdsime lisaväärtusena tuua vihjeid hansaaegadest,» lisab Pärnamets.

Ruumiplaneeringut peab Jürgenson Eesti pangamaastikul ebatraditsiooniliseks. «Idee oli mitte luua väikest trellitatud panka,» selgitab ta. «Turvalisus seisneb milleski muus.» Ka filiaali juhataja Helle Luksi arvates on ruumiplaneering funktsionaalne ja meeldiv. «Pangasaalid on avatud ja miski ei rõhu,» räägib ta.

Lõplikku lahendust ootab pangafiliaali sobiv kunstivalik.

Hetkel kuum